5 oczyszczających ziół, które warto mieć w swojej apteczce 5 oczyszczających ziół, które warto mieć w swojej apteczce
W niektórych przypadkach zdrowa dieta nie wystarcza i trzeba sięgnąć po specjalne zioła, które umożliwiają radzenie sobie z nagromadzonymi toksynami. To doskonałe wsparcie dla... 5 oczyszczających ziół, które warto mieć w swojej apteczce

W niektórych przypadkach zdrowa dieta nie wystarcza i trzeba sięgnąć po specjalne zioła, które umożliwiają radzenie sobie z nagromadzonymi toksynami. To doskonałe wsparcie dla wątroby oraz nerek, które w niektórych sytuacjach po prostu nie dają rady pozbywać się szkodliwych substancji. Cenne zioła to na pewno przetacznik i czystek, al co jeszcze warto stosować?

Zioła wspierające oczyszczanie organizmu

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o ziele znanym jako czystek, gdyż wykazuje on silne działanie detoksykacyjne, należy sięgać po niego przede wszystkim w trakcie oczyszczania organizmu. To roślina działająca moczopędnie, co sprawia, że nerki otrzymują jakże potrzebne wsparcie w trakcie pozbywania się niekorzystnych substancji. Czystek sprawia również, że flora bakteryjna poprawia się, co z kolei doskonale wpływa na jelita oraz układ pokarmowy.

W dalszej kolejności należy wspomnieć o pokrzywie. Zawiera wiele cennych składników odżywczych, a do tego doskonale oczyszcza układ trawienny. Bez większych problemów radzi sobie z poprawą funkcjonowania wątroby, żołądka oraz trzustki. Oprócz tego działa moczopędnie, co sprawia, że organizm oczyszcza się w bardzo szybkim tempie.

Z kolei ostropest plamisty wykazuje bardzo mocne właściwości odtruwające. Odpowiada on również za blokowanie toksyn występujących w wątrobie, co sprawia, że organ ten może pracować bez szwanku. Sprawia, że do organizmu nie przedostają się metale ciężki, które spożywamy wraz z wodą oraz pożywieniem. Warto też wspomnieć, że to idealne rozwiązanie dla narządów osób, które zbyt często sięgają po alkohol bądź odżywiają się w niewłaściwy sposób.

Przetacznik leśny to jeszcze jeden doskonały sposób, aby oczyścić organizm, który nie radzi sobie z nadmiarem toksyn i szkodliwych substancji. Przetacznik daje doskonałą ochotę dla miąższu wątroby, a oprócz tego ma działanie moczopędne i napotne. Sprawia, że przemiana materii przyspiesza, a krew oczyszcza się. Aby czerpać korzyści z dóbr płynących z tej rośliny należy koniecznie cztery razy dziennie sięgać po napar przygotowany z dwóch łyżek przetacznika.

Na liście ważnych ziół znajduje się również łopian większy. Nie ma chyba osoby, która nie widziała kolczastych kuleczek rosnących na łąkach i polach. To nie żaden chwast, a cenna roślina, która posiada wiele istotnych dla człowieka właściwości. W szybkim tempie wymiata nagromadzone w organizmie toksyny, a do tego okazuje się znakomitym wsparciem dla wątroby, a także układu limfatycznego. Łopian ma również silne właściwości antyoksydacyjne, cytostatyczne oraz wspiera regulację gospodarki hormonalnej. Kuracja odtruwająca trwa dwa tygodnie w trakcie których należy codziennie spożywać wywar przygotowany z tej rośliny.

No comments so far.

Be first to leave comment below.