Aparat słuchowy – wady i zalety Aparat słuchowy – wady i zalety
Problemy ze słuchem dotyczą bardzo dużej populacji ludzi. I wbrew przekonaniom wielu osób, nie są to tylko persony w podeszłym wieku. Jest to bowiem... Aparat słuchowy – wady i zalety

Problemy ze słuchem dotyczą bardzo dużej populacji ludzi. I wbrew przekonaniom wielu osób, nie są to tylko persony w podeszłym wieku. Jest to bowiem kwestia, z którą borykają się coraz młodsi ludzie. Pomocny w tej sytuacji może okazać się aparat słuchowy.  Należy pamiętać o tym, że dobrze dobrany, może skutecznie przeciwdziałać różnego rodzaju niedosłuchom.

Zastosowanie aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe – swiatsluchu24.pl wykorzystywane są w medycynie do leczenia różnego rodzaju problemów ze słuchem. Najczęściej są to niedosłuchy mowy ludzkiej, ale także otaczających dźwięków, czy muzyki. Składają się z pięciu podstawowych elementów: mikrofon, słuchawka, wzmacniacz, czip komputerowy i bateria. Istnieje wiele rodzajów aparatów słuchowych, jednak zadaniem każdego z nich jest wychwycenie dźwięku z otoczenia i przekazanie go za pomocą słuchawki do ucha. Przetworzone dźwięki są przetwarzane w uchu wewnętrznym na impulsy elektryczne, które są odbierane przez mózg, który je odpowiednio odczytuje.

Głównym i podstawowym zadaniem każdego aparatu słuchowego jest poprawa jakości życia pacjenta.

Wady aparatów słuchowych

Istnieje kilka rodzajów aparatów słuchowych. Najczęściej występującą wadą wśród aparatów można wymienić zbyt duży rozmiar. Dotyczy to głównie aparatów zausznych. Kolejną negatywną cechą występującą z różną intensywnością w zależności od modelu aparatu jest utrudniona wentylacja ucha, często niska wydajność baterii oraz wzmacniacza dźwięku. Natomiast w przypadku aparatów słuchowych najwyższej generacji bardzo istotną wadą jest wysoka cena sprzętu.

Zalety aparatów słuchowych

Z całą pewnością można stwierdzić, że aparaty słuchowe posiadają dużo większą ilość zalet, niż wad. Wśród nich można wymienić przede wszystkim poprawę jakości słuchu. Kolejną zaletą jest możliwość dopasowania sprzętu do indywidualnych potrzeb pacjenta. W zależności od intensywności niedosłuchu, lekarz jest w stanie dobrać aparat, który jednocześnie będzie dobrze wyglądał oraz spełniał swoje zadania w zakresie poprawy jakości słuchu. Aparaty można dobierać także kolorystycznie do koloru skóry czy włosów danej osoby, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej mniej widoczny. Większość tego rodzaju sprzętu medycznego cechuje wysoka jakość dźwięku, duża odporność mechaniczna oraz manualna regulacja głośności. Aparaty słuchowe dostępne na rynku są także bardzo łatwe w obsłudze, co jest niezwykle istotne dla osób starszych.

Z całą pewnością urządzenia te spełniają swoją rolę i są warte rozważenia. Dobrane pod okiem lekarza specjalisty mogą poprawić w znacznym stopniu komfort życia każdego pacjenta z problemem niedosłuchu.

No comments so far.

Be first to leave comment below.