Apteka to już nie tylko miejsce, w którym kupisz leki Apteka to już nie tylko miejsce, w którym kupisz leki
W ciągu ostatnich kilku lat znacznie wrosła liczba aptek i ciągle powstają nowe. Można je znaleźć niemal na każdym kroku. Ogromna liczba aptek jest... Apteka to już nie tylko miejsce, w którym kupisz leki

W ciągu ostatnich kilku lat znacznie wrosła liczba aptek i ciągle powstają nowe. Można je znaleźć niemal na każdym kroku. Ogromna liczba aptek jest wynikiem wielu czynników, jednak najważniejszym z nich jest niewątpliwie, starzejące się społeczeństwo. Bardzo duży odsetek osób starszych zaopatruje się w różnego rodzaju leki nawet kilka razy w miesiącu. Kolejnym czynnikiem jest coraz większa dbałość o zdrowie i kondycję. W aptekach można kupić wiele suplementów diety, które są stosowane już od najmłodszych lat. Ogromna popularność i liczba funkcjonujących aptek, wymogła na ich właścicielach większą dbałość o przyciągnięcie klientów. Ma to wpływ zarówno na dostępny w nich asortyment jak również na ceny. Koniec końców zyskuje na tym pacjent, ponieważ ma on możliwość wyboru apteki, w której jest dostępny interesujący go asortyment w najbardziej atrakcyjnych cenach. Jednak problemem może okazać się, jak w gąszczu aptek znaleźć właśnie tę najbardziej odpowiednią.

Jakiego rodzaju asortyment można kupić w dobrej aptece

Przychodząc do apteki oczekujemy, że poza interesującymi nas lekami przepisanym przez lekarza, dostaniemy również odpowiedni suplement diety czy dermokosmetyk. Poza dostępnością interesującego nas produktu liczymy także na profesjonalną poradę farmaceuty oraz pomoc w doborze odpowiednich preparatów. Te czynniki są dla wielu osób decydujące przy wyborze punktu aptecznego. Dodatkowo, dokonując zakupów w aptekach liczymy także na promocje, okazje i rabaty.

Najczęściej poszukiwanymi przez pacjentów, produktami poza lekami na receptę są:

– Kosmetyki – kosmetyki dla kobiet oraz mężczyzn, kosmetyki kolorowe – do makijażu, kosmetyki przeznaczone do opalania, pielęgnacji stóp, dłoni i paznokci, a także kosmetyki pielęgnujące skórę twarzy oraz włosów i skóry głowy. Kosmetyki z apteki, czyli tzw. dermokosmetyki są coraz chętniej kupowane, ze względu na ich wysoką jakość, antyalergiczność oraz to, że są one przeznaczone do wielu rodzajów skóry, w tym do tej problematycznej jak np. z AZS. Ostatnio są również bardzo popularne kosmetyki organiczne, które również można kupić w aptekach.

– Suplementy diety – stosowane między innymi przy alergiach, odchudzaniu, bezsenności i wielu innych przypadłościach.

– Produkty dla dzieci i niemowląt – akcesoria, butelki, produkty do karmienia dzieci, kosmetyki dla niemowląt, leki oraz suplementy diety dla najmłodszych czy smoczki.

– Sprzęt medyczny – bańki, glukometry, inhalatory, termometry, laktatory i wiele więcej.

– Artykuły higieniczne i opatrunkowe – do wyposażenia domowej apteczki.

Dostępność wyżej wymienionych artykułów jest w dzisiejszych czasach niezbędna do zaspokojenia wszystkich potrzeb pacjentów, a co za tym idzie decyduje o atrakcyjności apteki. Wszystkie kategorie wyżej wymienionych produktów i wiele więcej można znaleźć m.in. w Aptece Melissa.

Wybór odpowiedniej apteki

Co prawda ogromna liczba aptek oraz fakt, że duża część z nich posiada strony internetowe, powinna być zaletą, to jednak nie tak łatwo spośród wielu placówek wybrać tę najlepszą. Dokonując wyboru, powinno się uwzględnić wiele czynników, a nie kierować się tylko faktem, że dana apteka jest najbliżej domu czy miejsca pracy. Istnieją również apteki online, w których zamawiany towar dostarczany jest błyskawicznie pod wskazany adres. Tego typu apteki mają z reguły dużo większy asortyment oraz bardziej konkurencyjne ceny. W przypadku wyboru apteki stacjonarnej, również warto kierować się stroną internetową, na której można znaleźć wiele informacji dotyczących ceny, dostępności oraz składu leków i innych produktów, a często także opinie innych pacjentów.

No comments so far.

Be first to leave comment below.