Chirurg ręki w Gdańsku Chirurg ręki w Gdańsku
Wydawałoby się, że ręka – kończyna którą każdy dobrze zna i wie jak się nią posługiwać – jest dość prostą częścią ciała, rzadko wymagającą... Chirurg ręki w Gdańsku

Wydawałoby się, że ręka – kończyna którą każdy dobrze zna i wie jak się nią posługiwać – jest dość prostą częścią ciała, rzadko wymagającą szczególnej uwagi; a jednak ze względu na mnogość stawów, kości, mięśni oraz innych tkanek, doczekała się oddzielnej specjalizacji, a mianowicie chirurgi ręki.

Problemy z ręką

Ręka, tak naprawdę, to bardzo skomplikowana kończyna – obejmuje wiele współzależnych elementów takich jak palce, dłoń, nadgarstek, przedramię, ramię i bark, połączonych ze sobą stawami, chrząstkami i mnóstwem innych połączeń, pozwalających na jej sprawne funkcjonowanie.

Chirurgia ręki jest dość specyficznym działem medycyny – zajmuję się ona bowiem schorzeniami ręki w obrębie od barku po końce palców. Leczenie obejmuje skręcenia, złamania, leczenie tkanek miękkich, stawów, ścięgien oraz kości.  Powstała z połączenia kilku pokrewnych specjalizacji, a mianowicie chirurgi ogólnej, chirurgii urazów ortopedycznych, neurochirurgi oraz chirurgi plastycznej.

Chirurgia ręki

Jak wiadomo, ręka należy do jednych z niewielkich części ciała ludzkiego, więc wszystkie naczynia krwionośne, nerwy oraz inne tkanki mają często bardzo małą średnicę,dlatego lekarz podejmujący się leczenia w obrębie kończyny górnej musi mieć duże doświadczenie i „pewną rękę”, ponieważ uszkodzenie jakiegokolwiek nerwu czy naczynia krwionośnego może skutkować niedowładem.
Do najczęstszych schorzeń ręki można zaliczyć:

– łokieć tenisisty,
– przykurcz Dupuytrena,
– palce trzaskające,
– zespół cieśni nadgarstka,
– zespół kanału nerwu łokciowego,
– wady rozwojowe oraz nabyte nabyte
i inne schorzenia.

Leczenie schorzeń ręki, tak zachowawcze, jak i operacyjne odbywa się za pomocą nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i zabiegowego. Należą do nich aparaty ultrasonograficzne, mikroskopy, lupy chirurgiczne oraz akcesoria pomocnicze jak ortezy, gips, protezy i inne, niezbędne narzędzia.

Profesjonalny chirurg ręki

Ze względu na dość małe pole do działania jaką jest ręka, niewielu lekarzy decyduje się na zrobienie specjalizacji z tej dziedziny, najczęściej chorzy są leczeni przez chirurgów ogólnych, a w najlepszym razie przez ortopedów.
Jednym z najbardziej doświadczonych chirurgów ręki jest polecany przez nas lekarz posiadający gabinet w Gdańsku. Zachęcamy do wizyty na stronie internetowej https://chirurgrekigdansk.pl  i umówienia się na wizytę w dogodnym terminie. Wieloletnie doświadczenie polecanego przez nas chirurga, jego staż i praktyka w klinice oraz posiadane przez niego certyfikaty pozwalają na zbudowanie zaufania pomiędzy lekarzem a pacjentem.

No comments so far.

Be first to leave comment below.