Codzienna pielęgnacja. Jak mieć piękne rzęsy? Codzienna pielęgnacja. Jak mieć piękne rzęsy?
Rzęsy mogą się osłabiać w wyniku złej pielęgnacji, chorób, burzy hormonalnej, a nawet zmian pór roku. Dobra maskara nie wystarczy, aby je wzmocnić. Jeśli... Codzienna pielęgnacja. Jak mieć piękne rzęsy?

Rzęsy mogą się osłabiać w wyniku złej pielęgnacji, chorób, burzy hormonalnej, a nawet zmian pór roku. Dobra maskara nie wystarczy, aby je wzmocnić. Jeśli chcemy je zagęścić i przyspieszyć ich wzrost, potrzebna jest dobra odżywka do rzęs.

Jest wiele rzeczy, których kobiety nie wiedzą na temat rzęs. Na przykład to, że są zbudowane tak samo, jak włosy – z cebulki i łodygi. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, bo przecież rzęs nie musimy myć, suszyć, czesać, stylizować. Nie robimy tego, ponieważ są krótsze i bardziej szczeciniaste od włosów na głowie. Mimo to w ich pielęgnacji obowiązują podobne zasady.

Żeby mieć piękne rzęsy, trzeba:

• dbać o ich codzienne oczyszczanie (demakijaż),
• zapewniać im odżywienie i ochronę (odżywki do rzęs),
• upiększać odpowiednimi kosmetykami (maskary).

Demakijaż a kondycja rzęs

Stosowanie się do zasad prawidłowego demakijażu to pierwsze, co powinniśmy zrobić, jeśli zależy nam na poprawieniu kondycji rzęs. Demakijaż jest najważniejszym elementem codziennej pielęgnacji, ponieważ zalegające u ujścia mieszków zanieczyszczenia mogą osłabiać rzęsy, a nawet wywoływać stany zapalne. Jak prawidłowo oczyszczać rzęsy?

Używanie silnych kosmetyków do demakijażu z dużą ilością konserwantów, z alkoholami i innymi szkodliwymi substancjami to nie jest dobra droga. Podobnie jak zbyt mocne pocieranie i ciągnięcie rzęs w trakcie zmywania make-upu. Do demakijażu najlepsze są naturalne, lekkie olejki lub łagodne płyny micelarne. Wystarczy zmoczyć nimi wacik, przyłożyć go do oka i przeciągnąć nim od wewnętrznego do zewnętrznego kącika po odczekaniu kilku chwil.

Pielęgnacja, czyli odżywianie rzęs

Tak delikatne włoski, jakimi są rzęsy, potrzebują wsparcia w postaci niezbędnych witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych. Większość kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że bez systematycznego dostarczania tych składników, cebulki rzęs mogą się osłabiać. I nie wystarczy jedzenie dużej ilości warzyw lub suplementacja.

Kondycję rzęs najlepiej poprawić, stosując odżywki do rzęs. Warto wybrać jedną, która wydaje się najlepsza np. ma naturalny skład i najlepsze opinie. A następnie włączyć ją do swoich wieczornych rytuałów pielęgnacyjnych. Odżywka do rzęs zawiera zazwyczaj wszystko to, co potrzebne jest, aby zregenerować, wzmocnić i uelastycznić rzęs, a także przyspieszyć ich wzrost i zapobiec wypadaniu. Stosuje się ją bardzo łatwo, a żeby nie zapomnieć, że należy użyć je po demakijażu, wystarczy postawić buteleczkę obok płynu do demakijażu.

Upiększanie tuszem do rzęs

Maskara to już nie pielęgnacja, ale makijaż? Niekoniecznie. Możemy sprawić, że codzienny makijaż również będzie dbał o nasze rzęsy, jeśli wybierzemy maskarę ze składnikami pielęgnującymi. Wystarczy olejek lub kilka witamin w składzie, aby rzęsy były odżywiane przez cały czas, kiedy nosimy make-up. Trzeba pamiętać tylko, że maskara nie zastąpi odżywki do rzęs.

No comments so far.

Be first to leave comment below.