Czym jest olejek magnezowy? Czym jest olejek magnezowy?
Magnez jest jednym z najważniejszych pierwiastków w organizmie człowieka. Reguluje szereg procesów i bez niego nie moglibyśmy żyć. Niestety, obecnie coraz częściej jesteśmy narażeni... Czym jest olejek magnezowy?

Magnez jest jednym z najważniejszych pierwiastków w organizmie człowieka. Reguluje szereg procesów i bez niego nie moglibyśmy żyć. Niestety, obecnie coraz częściej jesteśmy narażeni na niedobory magnezu. Możemy uzupełniać go przez tabletki, ale są też inne sposoby, na przykład olejek magnezowy.

Przede wszystkim magnez odpowiada za prawidłową pracę układu nerwowego. Dzięki niemu możliwe jest przykazywanie impulsów elektrycznych pomiędzy nerwami, a także praca mięśni, w tym mięśnia sercowego. Magnez ma też duże znaczenie dla układu kostnego i regulacji poziomu cukru we krwi.

Prowadzenie zbilansowanej diety powinno zapewnić nam odpowiednią ilość magnezu. Jednak pierwiastek ten jest szybko wypłukiwany z organizmu, na przykład wskutek nadmiernego stresu, picia kawy, alkoholu. Także jego ilość w produktach spożywczych nie jest dzisiaj bardzo wysoka ze względu na stosowanie konserwantów. W rezultacie brak wystarczającej ilości magnezu może szybko dać o sobie znać.

Gdy pojawiają się niedobory magnezu, najczęściej odczuwamy je jako większe zmęczenie oraz znużenie, senność. Także pojawiają się problemy z ciśnieniem krwi, kołatanie serca i drżenie mięśni, w tym charakterystyczne drżenie powieki.

Przy niedoborach magnezu możemy stosować tabletki, ale możemy też wybrać inne formy jego dostarczenia do organizmu. Dobrym pomysłem jest olejek magnezowy, który przekazuje magnez do organizmu przez skórę, dlatego preparatu nie przyjmujemy doustnie. Badania wykazują, że magnez absorbowany przez skórę szybciej i skuteczniej działa i pozwala na łatwe uzupełnienie niedoborów. Możemy stosować olejek magnezowy po prostu na skórę, delikatnie go wmasowując, na przykład w skórę ramion, rąk, ud, łydek.

W sprzedaży znajdziemy obecnie olejki magnezowe w wygodnej formie sprayu, które są bardzo łatwe w aplikacji. Są nietłuste i nie plamią ubrań, a także bardzo wydajne. W związku z tym stosowanie olejku magnezowego jest bardzo wygodne i szybkie, a także jest on bezpieczną formą suplementacji, która omija układ pokarmowy. Cena olejku to około 50 złotych.

No comments so far.

Be first to leave comment below.