Endodoncja – leczenie kanałowe Endodoncja – leczenie kanałowe
Nie taki diabeł straszny, jak go malują – czyli wszystko co wiedzieć powinniśmy o leczeniu kanałowym, żeby nie uciec z fotela. Kiedy dentysta używa... Endodoncja – leczenie kanałowe

Nie taki diabeł straszny, jak go malują – czyli wszystko co wiedzieć powinniśmy o leczeniu kanałowym, żeby nie uciec z fotela. Kiedy dentysta używa zwrotu: czeka Pana/Panią leczenie kanałowe, pacjenci najczęściej mają ochotę nie wracać do gabinetu i nie decydować się na rozpoczęcie leczenie. Endodoncja cieszy się bardzo złą sławą i bardzo często przeraża pacjentów bardziej niż konieczność usunięcia zęba.

Dlaczego tak się dzieje?

Aby rozwiać strach swoich pacjentów najlepiej zacząć od zadania sobie pytania: dlaczego niemalże każdy z nich tak panicznie boi się tego zabiegu?

Najczęściej jest to nieświadomość i niewiedza, kiedy i dlaczego przeprowadza się taki zabieg oraz fakt, że nietrudno trafić na stomatologów, którzy nie przykładają wagi do jakości oferowanych przez siebie usług i, najprościej mówią, przeprowadzają te zabiegi niechlujnie, z użyciem starych metod, technologii i narzędzi, co w efekcie często kończy się niepotrzebnym dla pacjenta bólem w trakcie zabiegu. Dlatego najpierw zadbajmy o zaplecze gabinetu, skorzystajmy z usług sklepu online dla stomatologów, który pozwoli świadczyć usługi na najwyższym poziomie, a przy okazji da gwarancję najniższej ceny oraz przedstawmy pacjentowi korzyści wynikające z wykonania zabiegu i powodu, dla których jest on niezbędnym, a jednocześnie najlepszym, rozwiązaniem.

O endodoncji krąży wiele mitów, które skutecznie odstraszają pacjentów od decyzji podjęcia się takiego leczenia, dlatego tak ważna jest zadbanie o ich świadomość. Warto przedstawić wszystkie opcje, które wchodzą w grę poza endodoncją i dokładnie omówić je z pacjentem, przy czym położyć nacisk na to, aby pacjent zrozumiał, że zabieg ten jest niezbędny i przyniesie wiele korzyści.

Warto również zorientować się, czy obecnie technologia nie gwarantuje nowych rozwiązań technicznych dla endodoncji, które sprawią, że zabieg będzie mniej nieprzyjemny i znacznie skuteczniejszy. Sklep online DentalTree posiada bardzo bogaty asortyment w dziedzinie endodoncji, a przy tym ma bardzo korzystne ceny oferowanych przez siebie produktów. Dzięki temu nietrudno być na bieżąco z najskuteczniejszymi metodami leczenie kanałowego, co w efekcie pozwoli podnieść jakość oferowanych przez gabinet usług i z pewnością ułatwi przekonanie pacjentów do wyboru tej metody leczenia.

Wielu specjalistów nie decyduje się na zakup nowszego sprzętu, gdyż nie znają nowych technologii i trudno im wybrać odpowiednie narzędzie. Całkowicie niepotrzebnie, bowiem materiały dla stomatologów, które można kupić w sieci są bardzo dobrze opisane – od parametrów technicznych, po opis zastosowań, a w razie konieczności można skontaktować się bezpośrednio z działem obsługi klienta i uzyskać potrzebne i istotne informacje.

Dzięki rosnącej świadomości konsumenckiej, pacjenci są w stanie docenić zastosowanie nowoczesnej technologii, bo jak wiadomo – ta zwykle oferuje znacznie lepsze rozwiązania i daje dużo lepsze rezultaty leczenia. Jeśli dodatkowo do tego dołoży się chęć rozmowy z pacjentem i wyrazi zainteresowanie jego prywatnymi obawami względem zabiegu, to znacznie chętniej zaczną decydować się bez obaw na leczenie endodontyczne.

No comments so far.

Be first to leave comment below.