Jak uniknąć zgryzu u dziecka? Jak uniknąć zgryzu u dziecka?
Rodzice pragną dla swojej pociechy wszystkiego co najlepsze, dlatego zgryz to jeden z problemów, których starają się unikać. Zgryz wiąże się z całym szeregiem... Jak uniknąć zgryzu u dziecka?

Rodzice pragną dla swojej pociechy wszystkiego co najlepsze, dlatego zgryz to jeden z problemów, których starają się unikać. Zgryz wiąże się z całym szeregiem komplikacji oraz negatywnie wpływa na wygląd jamy ustnej. Jedną z przyczyn jego powstawania jest stosowanie smoczka uspokajającego. Przekonaj się jak go stosować, żeby tego uniknąć.

W jaki sposób używać smoczków?

Niewielu rodziców decyduje się na wychowywanie swojej pociechy bez smoczka, który działa uspokajająco, pomaga w trakcie ząbkowania, a w okresie niemowlęcym sprawia, ze dziecko nie jest cały czas uwieszone na piersi mamy. Smoczek mam to jeden z produktów, które warto wziąć pod uwagę w trakcie nabywania potrzebnej wyprawki dla dziecka. Jest to związane przede wszystkim ze zastosowaniem najlepszych materiałów w trakcie produkcji, a także dostosowaniem kształtu do potrzeb dziecka. Smoczek mam wychodzi więc naprzeciw rodzicom, którzy chcą uspokoić dziecko, a jednocześnie pragną zachować zdrowy zgryz. Jednakże, to nie od producenta wszystko zależy. Rodzice również muszą pamiętać o szeregu zasad, które sprawią, że wszystko będzie odbywało się bez komplikacji. Pierwsza i najważniejsza zasada polega na korzystaniu ze smoczka tylko w wypadku, kiedy jest to naprawdę konieczne. Nie należy więc wkładać go dziecku do buzi bez przerwy i bez wyraźnej potrzeby. Nie powstał on, aby uciszać, ale żeby zaspokoić potrzebę ssania. Najlepszym rozwiązaniem jest używanie go w trakcie płaczu, niepokoju bądź przed pójściem spać. Jeśli jasno widać, że dziecko domaga się piersi, a jest najedzone, albo zaczyna ssać kciuk – zdecydowanie lepiej jest wtedy zaoferować dziecku smoczek mam. Warto jeszcze raz podkreślić, że usypianie ze smoczkiem jest jak najbardziej w porządku. Sytuacja jest jednak nieco inna, kiedy chodzi o spanie dziecka. Po zaśnięciu należy go od razu wyciągnąć, żeby nie wpływał negatywnie na stan uzębienia. Kiedy znajduje się on bezustannie w buzi pociechy przednie zęby wysuwają się do przodu, a te dolne do tyłu. Sprawia to, że pociecha nie prezentuje się atrakcyjnie, a także w przyszłości może zmagać się z problemami.

Oprócz dobrej jakości marki konieczne jest sięgnięcie po właściwy model. Smoczki dostępne w sklepach można nabyć w różnych rozmiarach. Chodzi o to, że dla najmłodszych przygotowano modele przeznaczone dla dzieci do urodzenia do 6 miesiąca życia. Nieco starsze znajdą smoczki w przedziale od 6 do 18 miesięcy. Dla największych pociech kupuje się 18 plus. Smoczek mam dla dzieci dwuletnich, albo starszych nie istnieje, gdyż w tym wieku pociechy nie powinny już dłużej korzystać z takiego uspokajania.

Kiedy wymienione powyżej nieskomplikowane zasady będą przestrzegane wszystko powinno odbywać się bez większych komplikacji. Mimo, iż teoretycznie smoczka nie potrzeba, każdy rodzic wie, że nie sposób się bez niego obejść w trakcie wychowania maluszków.

No comments so far.

Be first to leave comment below.