Kosmetyki bezpieczne w ciąży Kosmetyki bezpieczne w ciąży
Zarówno w trakcie ciąży jak i bezpośrednio po niej skóra kobiety jest bardzo wrażliwa z uwagi na podniesiony poziom estrogenu. Dodatkowo ulega ona znacznie... Kosmetyki bezpieczne w ciąży

Zarówno w trakcie ciąży jak i bezpośrednio po niej skóra kobiety jest bardzo wrażliwa z uwagi na podniesiony poziom estrogenu. Dodatkowo ulega ona znacznie łatwiej przesuszeniom. Te kosmetyki, które kobieta stosowała do tej pory, mogą okazać się niewłaściwe, mogą powodować uczulenia. Ponadto w ciąży stosowanie niektórych kosmetyków może być niebezpieczne dla rozwijającego się dziecka.

Co brać i czego nie brać?

Przede wszystkim należy unikać kosmetyków z dużą zawartością witaminy A. Mowa także o pochodnych tej witaminy jak ftalany i parabeny. Mówiąc o tych kosmetykach, należy wskazać na takie oznaczenia jak DMP, BBP, DEHP oraz DEP. Nie wolno także stosować w ciąży kosmetyków, które zawierają w sobie przeciwutleniacze, kwas salicylowy, tetracykliny oraz silikon. Z drugiej strony należy także wskazać na produkty kosmetyczne, po które kobieta w ciąży może jak najbardziej sięgać. Te, które mogą okazać się przydatne to chociażby:

  • kremy na rozstępy,
  • kosmetyki pozwalające dbać o skórę na brzuchu,
  • kremy ujędrniające brzuch, pośladki, uda,
  • kosmetyki przeznaczone do skóry suchej,
  • kosmetyki pielęgnujące piersi,
  • olejki służące do masażu okolic intymnych,
  • kremy do twarzy,
  • kosmetyki do demakijażu,
  • kojące oliwki stosowane na swędzenie skóry.

Jak wybierać bezpieczne kosmetyki?

Jedno z najbardziej istotnych pytań dotyczy tego, jak je wybierać? Z jednej strony ważne jest to, aby owe kosmetyki nie kupować w dowolnym miejscu, ale w tym wiarygodnym. Mowa jest zatem o aptekach oraz o drogeriach, które są sprawdzone. Mówiąc o aptekach, warto zwrócić uwagę na Cefarm, ponieważ to właśnie w tym miejscu mamy do czynienia z całym wachlarzem produktów, które jak najbardziej nadają się do używania w ciąży. W tej aptece znajdziemy osobny dział przeznaczony dla kobiet w ciąży. Poza tym jeśli mówimy o bezpiecznych kosmetykach, to warto stawiać na te atestowane przez odpowiednie organizacje związane z produktami dla dzieci i matek.

Kosmetyki dla kobiet w ciąży powinny być przede wszystkim bezpieczne dla dziecka. Nie można nie mówić także o bezpieczeństwie samej kobiety. Te aspekty są w tym miejscu najważniejsze. Na pewno należy także wskazać na cenę. Kosmetyki dobrej jakości nie będą tanie i tym samym nie należy takich kupować, a tym bardziej stosować. Aby móc mówić o pełnym bezpieczeństwie, należy zakupić kosmetyki atestowane, posiadające odpowiednie certyfikaty. To nie tylko jest bezpieczeństwo, ale jednocześnie w takiej sytuacji jak najbardziej można także mówić o bardzo dużej skuteczności.

No comments so far.

Be first to leave comment below.