Masażery – do twarzy stóp i oczu – co warto o nich wiedzieć? Masażery – do twarzy stóp i oczu – co warto o nich wiedzieć?
Masażer to urządzenie o którym słyszy się coraz więcej. Najnowsze modele pozwalają na pozbywanie się zmarszczek oraz opuchlizny pod oczami. Jednakże to nie jedyne... Masażery – do twarzy stóp i oczu – co warto o nich wiedzieć?

Masażer to urządzenie o którym słyszy się coraz więcej. Najnowsze modele pozwalają na pozbywanie się zmarszczek oraz opuchlizny pod oczami. Jednakże to nie jedyne zastosowanie urządzenia i warto zdawać sobie z tego sprawę. Jakie jeszcze niosą za sobą korzyści?

Dlaczego warto używać masażerów?

Masażer to bardzo sprytne urządzenie znane również jako roller bądź wałek. Można go nabyć w różnorodnych kolorach oraz kształtach. Wymienia się wśród nich modele elektryczne oraz takie, które powstały przy pomocy jadeitu, kwarcu oraz kryształu górskiego. Ten wykonany z jadeitu na dzień dzisiejszy jest najbardziej popularny, gdyż wiąże się z całym szeregiem korzyści. W tym modelu zastosowano chłodny kamień, który ma właściwy ciężar. Skutkiem tego rozluźnia spięte mięśnie twarzy, a także wygładza opuchniętą buzię. Masażer posiada dwie końcówki, czyli dostosowuje się do aktualnych potrzeb użytkownika. Oprócz tego warto wspomnieć o jego bardzo atrakcyjnej cenie. Przy pomocy masażera można masować każdą część twarzy oraz na przykład stopy. Kiedy przed użyciem urządzenia na twarz nałożymy kosmetyk oznacza to zdecydowanie lepsze wchłanianie kremu oraz serum. Niewątpliwa zaleta to pozbycie się toksyn nagromadzonych na powierzchni skóry.

Dodatkowe zalety masażerów

Już na wstępie warto zaznaczyć, że masażer posiada o wiele większe zastosowanie niż tylko dbanie o urodę. Dodatkowe zalety polegają na rozluźnianiu mięśni oraz powięzi, dodatkowo wpływa na mikrokrążenie, a także przepływ limfy. Należy wspomnieć również o uzyskaniu znacznie lepszej pracy mięśni twarzy, poprawę ukrwienia i pobudzanie skóry. Zyskuje na tym również ruchowość, gdyż jej poziom znacznie się zwiększa.

Wiele osób zmaga się ze spiętymi mięśniami szczęki oraz żuchwy. W takich sytuacjach automasaż sprawdzi się znakomicie. Wykonuje się go w poprzek włókien mięśniowych, a dokładnie chodzi o niezbyt mocne, punktowe uciskanie.

Masażer to same korzyści, jednakże nie jest przeznaczony dla każdego. Należy się go wystrzegać przede wszystkim w przypadku stanów zapalnych, gorączki oraz ran występujących na skórze. To rozwiązanie nie jest skierowane do osób z rozległym trądzikiem, pieprzykami, nowotworami, zapaleniem bądź uszkodzeniem nerwu, problemami z odczuwaniem czucia, a także innymi niewyjaśnionymi problemami w obszarze twarzy oraz szyi.

No comments so far.

Be first to leave comment below.