Maski antysmogowe dobrym zabezpieczeniem przed zanieczyszczeniem środowiska Maski antysmogowe dobrym zabezpieczeniem przed zanieczyszczeniem środowiska
Smog to nadmierne zanieczyszczenie powietrza szkodliwymi cząsteczkami spowodowane przez transport, produkcję lub zakłady wytwarzające ciepło. Stanowi on zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. Gdy w powietrzu... Maski antysmogowe dobrym zabezpieczeniem przed zanieczyszczeniem środowiska

Smog to nadmierne zanieczyszczenie powietrza szkodliwymi cząsteczkami spowodowane przez transport, produkcję lub zakłady wytwarzające ciepło. Stanowi on zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. Gdy w powietrzu zanotowano przekroczenie dopuszczalnych wartości zanieczyszczeń, mogą one składać się z pyłu, popiołu, sadzy, dymu, siarczanów i azotanów, dostają się do płuc. Każdy z nas może zmniejszyć negatywny wpływ szkodliwych cząstek i ochronić drogi oddechowe, nosząc maski antysmogowe. Sklep Oddech to Życie posiada w ofercie wysokiej, jakości maski antysmogowe: jednorazowe, dla dorosłych i dzieci, wielorazowe. Te produkty zabezpieczają również przez bakteriami i wirusami.

Skutki oddychania powietrzem zawierającym smog

Smog negatywnie wpływa na ludzkie organizm, jako całość i może powodować poważne choroby. Brak tlenu wpływa na mózg, układ oddechowy, wątrobę i nerki. Obfitość utleniaczy w zanieczyszczonym powietrzu stymuluje procesy onkologiczne. Szczególnie szkodliwy jest długotrwały kontakt ze smogiem dla dzieci, ponieważ powoduje zaostrzenie chorób przewlekłych, w tym astmy i chorób oskrzelowo-płucnych.

Tlenek węgla, (CO) jest jednym z najgorszych składników domowego dymu lub smogu.Taki czynnik zawiera toksyczne produkty spalania, które po przedostaniu się do krwiobiegu negatywnie oddziałują na układ nerwowy. Nie można zaobserwować zjawiska mieszania tlenku węgla z powietrzem, tak, więc nikt nie zauważa pogorszenie jego stanu. Gdy tlenek węgla dotrze do krwi zaczyna wchodzić w związek z hemoglobiną i hamuje normalny obieg tlenu we krwi, co może spowodować śmierć.

Zastosowanie masek antysmogowych

Maski antysmogowe dostępne w sklepie Oddech to Życie zostały zaprojektowane w celu ochrony układu oddechowego przed szkodliwymi substancjami, które tworzy smog. Są również stosowane w miejscach, w których rozpylane są substancje w aerozolu, na przykład przy pracach malarskich itp. Maski antysmogowe są niezbędne dla alergików, ponieważ chronią organizm przed wnikaniem alergenu zawartego w powietrzu. Kurz, pyłki roślin, puch nie są teraz straszne. Maski są bardzo popularne wśród rowerzystów poruszających się po ulicach metropolii. Po zamówieniu w sklepie masek antysmogowych można skutecznie zabezpieczyć się przed szkodliwymi substancjami powietrza w mieście. Filtruje ona powietrze i jest to najskuteczniejszy sposób ochrony układu oddechowego.

Aby kupić ochronne maski antysmogowe w sklepie sklep Oddech to Życie, wystarczy złożyć zamówienie online. Sprzedawane produkty mają innowacyjny filtr, który zatrzymuje prawie wszystkie szkodliwe substancje w powietrzu. Maski antysmogowe jednorazowe są lekkie, doskonale przylegają do twarzy, dostępne są również w rozmiarach dla dzieci. Osoby, które nie chcą zasłaniać twarzy, mogą skorzystać z filtrów do nosa.

Czy wszystkie maski ochronią przed smogiem?

  • Maski medyczne nie uratują przed smogiem. Zostały zaprojektowane tak, aby chronić przed wirusami, które są większe niż cząstki smogu. Aby osiągnąć przynajmniej pewien efekt ochrony, należy ją nawilżać, co 15 minut wodą. Oczywiste jest, że zimą ta metoda nie jest odpowiednia, ponieważ można odmrozić sobie twarz.
  • Maski z tkaniny są gęstsze niż medyczne, można je nosić kilka godzin dłużej. Ale chronią przed smogiem tylko po zmoczeniu wodą.
  • Maski z wymiennymi filtrami również nie stanowią zabezpieczenia przed smogiem. W tych maskach najczęściej stosowane są filtry tkaninowe, co oznacza, że nadal mogą chronić przed pewną częścią szkodliwych substancji, ale nie mogą zagwarantować absolutnej ochrony. Innym problemem jest to, że takie maski luźno przylegają do twarzy, dzięki czemu osiąga się ten efekt owijając szalikiem dolną część twarzy (nos i usta). Jednak chusty z tkaniny Respilon wyprodukowane są wysokiej, jakości tkaniny filtrującej, ponadto posiadają klips w okolicy nosa, dzięki czemu chusta dokładnie przylega do twarzy. Produkt można prać ręcznie i ponownie z niego korzystać.
  • Maska z filtra węglowego jest najbardziej popularna wśród mieszkańców dużych miast. Sięgają po nie ludzie, którzy cierpią z powodu zanieczyszczenia powietrza.Takie maski dostępne są także dla dzieci. Są to produkty wygodne, wyglądają estetycznie i zapewniają pełną ochronę nie tylko przed smogiem, ale również przed innym zagrożeniami pochodzącymi ze środowiska. Maski antysmogowe z filtrem węglowym sprzedawane w sklepie Oddech to Życie spełniają unijne normy bezpieczeństwa.
  • Maski respiratory. Ta maska została zaprojektowana specjalnie w celu zapobiegania przedostawaniu się pyłu i najmniejszych szkodliwych cząstek (na przykład oparów acetonu, lakieru i innych materiałów budowlanych) i doskonale radzi sobie z najmniejszymi cząsteczkami. Maski są zgodne ze standardami i zatrzymują około 95% szkodliwych cząstek. Chronią przez 4-5 godzin.

No comments so far.

Be first to leave comment below.