Najgroźniejsze choroby cywilizacyjne Najgroźniejsze choroby cywilizacyjne
Światowa organizacja zdrowia bardzo konkretnie wymienia wszelkie choroby cywilizacyjne. Oczywiście jest to jak najbardziej właściwa klasyfikacja, aczkolwiek na pewno możemy powiedzieć, że w różnych... Najgroźniejsze choroby cywilizacyjne

Światowa organizacja zdrowia bardzo konkretnie wymienia wszelkie choroby cywilizacyjne. Oczywiście jest to jak najbardziej właściwa klasyfikacja, aczkolwiek na pewno możemy powiedzieć, że w różnych regionach świata skala występowania różnych chorób jest nieco inna. Mówiąc o tych najgroźniejszych chorobach cywilizacyjnych, będziemy w głównej mierze wskazywali na takie schorzenie, jakim są nowotwory. Bez wątpienia jest to zmora czasów współczesnych, która dotyka bardzo ogromną rzeszę ludzi na całym świecie. Przede wszystkim mówiąc o owych nowotworach, będziemy wskazywali na przyczyny występowania tego schorzenia. Tych może być bardzo wiele, aczkolwiek na pewno stres, tempo życia i sposób odżywiania się mają bardzo istotny wpływ na rozwój tych chorób. Ponadto wskażemy jeszcze na stosowanie różnego rodzaju używek i mamy pełen obraz sytuacji.

Ogromna skala zagrożenia

Mimo tego, że tak wielką uwagę przykłada się właśnie do uświadamiania ludzi skali zagrożenia, to jednak liczba nowotworów występujących na świecie stale rośnie i patrząc na to zjawisko można przypuszczać, że ta sytuacja nie ulegnie zmianie, ponieważ potrzeba by była dokonania radykalnych zmian w sposobie życia współczesnego człowieka. Nowotwory to zmora współczesności, ale na pewno nie jest to jedyna groźna choroba, którą można uznać jako chorobę cywilizacyjną. Mimo wszystko musimy wskazać w tym miejscu na AIDS, chociaż tak naprawdę większość z nas wolałaby tego tematu uniknąć. AIDS jest chorobą, która wciąż dotyka bardzo wiele osób, w tym głównie mówimy wciąż o osobach z krajów biednych, z krajów tak zwanego trzeciego świata. Czy możemy w tym miejscu umieścić jeszcze jakieś schorzenia? Jak najbardziej należy wskazać na otyłość. Niestety, ale wciąż jemy w niewłaściwy sposób, jemy wiele przetworzonych produktów, co ma dla naszego organizmu i dla naszego zdrowia bardzo zgubny wpływ.

Odpowiedzialna jest otyłość

Otyłość dotyka dorosłych, ale także wiele dzieci, a walka z tym schorzeniem jest bardzo trudna. Otyłość jest chorobą, która nie zabija, ale przyczynia się do rozwoju innych chorób, które jak najbardziej mogą przyczynić się do naszej śmierci. Nie możemy więc owej choroby lekceważyć, nie możemy udawać, że tego zjawiska nie ma, ponieważ ono jest i ma na nas bardzo zgubny wpływ. Mówiąc o tych groźnych chorobach cywilizacyjnych, na pewno warto wskazać na cukrzycę, warto wskazać na zawały serca, na choroby związane z funkcjonowaniem naszego serca, co jest w głównej mierze związane z naszym odżywianiem i niewłaściwym tempem życia, a to czynniki, które mogą zagrozić naszemu zdrowiu.