Jak odróżnić suchy kaszel od mokrego u dziecka? Jak odróżnić suchy kaszel od mokrego u dziecka?
W sprzedaży możemy znaleźć obecnie szeroką gamę preparatów przeznaczonych na kaszel u dzieci. Wśród nich znajdują się zarówno syropy na kaszel mokry, jak i... Jak odróżnić suchy kaszel od mokrego u dziecka?

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie szeroką gamę preparatów przeznaczonych na kaszel u dzieci. Wśród nich znajdują się zarówno syropy na kaszel mokry, jak i na suchy. Jak możemy rozróżnić te dwa rodzaje kaszlu?

Określenie, czy mamy do czynienia z kaszlem mokrym czy suchym, ma bardzo duże znaczenie dla doboru odpowiedniej metody leczenia. Gdy nie wybierzemy dopasowanego leku, w takim przypadku możemy nawet pogorszyć męczące objawy i wydłużyć czas choroby. Zatem, co na kaszel dla dziecka będzie najlepsze?

Kaszel suchy

Najczęściej kaszel ten towarzyszy początkom przeziębienia i grypy, potem zmieniając się w kaszel mokry. Może być też symptomem alergii wziewnych oraz astmy lub pojawić się przy nadmiernie suchym powietrzu czy przy przebywaniu w zanieczyszczonym środowisku, na przykład podczas wychodzenia na dwór w trakcie smogu.

Kaszel suchy jest duszący i męczący, ma charakter napadowy. Może też wybudzać w nocy. Towarzyszy mu uczucie drapania w gardle. Przy kaszlu suchym nie pojawia się wydzielina.

Na kaszel suchy polecane są syropy przeciwkaszlowe, których zadaniem jest hamowanie odruchu kaszlu. Zawierają one lewodropropizynę, która powoduje zahamowanie skurczu oskrzeli i zmniejszenie kaszlu suchego. Jako że syrop nie oddziałuje na układ nerwowy, może być stosowany bezpiecznie także u mniejszych dzieci. .

Kaszel mokry

Kaszel mokry, który nazywany jest też wilgotnym lub produktywnym, wyróżnia się obecnością wydzieliny przy odkasływaniu. Jest to kaszel głębszy, któremu może też towarzyszyć „granie” w płucach. Pojawia się w drugiej połowie przeziębień oraz grypy i może utrzymywać się nawet parę tygodni.

Na kaszel mokry rekomendowane są inne środki niż na kaszel suchy. Najlepszy wybór to syropy wykrztuśne, które pomagają w wykrztuszeniu wydzieliny zawierającej chorobotwórcze drobnoustroje.

Gdy nie wiemy, co na kaszel dla dziecka wybrać, najlepiej kierować się powyższymi wskazówkami. Jeśli zastosujemy syrop na kaszel suchy, czyli przeciwkaszlowy przy kaszlu mokrym możemy doprowadzić do przedłużenia choroby, ponieważ organizm nie będzie w stanie pozbyć się zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny.

No comments so far.

Be first to leave comment below.