Pomoc lekarska w domu Pomoc lekarska w domu
Wizyty lekarskie na terenie Warszawy oraz okolic to usługa, która stała się czymś powszechnym. Można tu oczywiście wyróżnić wizyty oferowane przez placówki prywatne oraz... Pomoc lekarska w domu

Wizyty lekarskie na terenie Warszawy oraz okolic to usługa, która stała się czymś powszechnym. Można tu oczywiście wyróżnić wizyty oferowane przez placówki prywatne oraz w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oczywiście zakres świadczonych w ten sposób usług jest zupełnie inny jeśli chodzi o te dwa rodzaje podmiotów.

Pomoc w wymiarze świadczeń w ramach umów z NFZ

Każdej osobie przysługuje się określony zakres świadczeń w ramach wizyt domowych. Przysługują one jednakże osobom przewlekle chorym, przysługują matkom, które są w bezpośrednim okresie po porodzie. Poza tym w sytuacji ciężkiego stanu zdrowia, który uniemożliwia wizytę w placówce zdrowia, taka domowa wizyta w godzinach pracy lekarza w dniach powszednich także się należy.

Pomoc domowa w placówkach prywatnych

Lekarz do domu na terenie Warszawy oraz okolicach przez placówki prywatne jest znacznie szerszy. Rodzaj usług zależy oczywiście od poszczególnych podmiotów. Możemy jednakże tu wymienić:

– pełne badania internistyczne, pełne badania pediatryczne

– wypisywanie recept, skierowań do specjalistów, zaleceń lekarskich

– płukania uszu, inne badania uszu

– wykonywanie badań EKG

– wykonywanie testów alergologicznych

– badania CRP

– wykonywanie szczepień przeciw grypie oraz wszelkich innych szczepień dorosłych i dzieci

Zakres oferowanych usług może być oczywiście bardziej rozbudowany w zależności od potrzeb oraz od oferty danej placówki medycznej. Prywatna pomoc medyczna w Warszawie zasadniczo dotyczy nie tylko dni roboczych, ale także możliwości skorzystania z pomocy medycznej także w dni świąteczne oraz w godzinach nocnych. Odnosząc się do wykonywania niektórych badań medycznych należy zaznaczyć, że są one zależne od wcześniejszego uzgodnienia tego faktu z daną placówką.

Konkurencja w tym względzie jest bardzo duża. Miasto Warszawa to spory rynek. Z jednej strony spora grupa odbiorców zainteresowanych wizytami domowymi. Z drugiej strony również mamy do czynienia z coraz większą ilością placówek medycznych, które owe wizyty domowe posiadają w swojej ofercie. Warto także dodać, iż z uwagi na dostęp do coraz nowocześniejszego sprzętu medycznego, zakres świadczonych w domu pacjenta usług, zakres możliwych do wykonania badań lekarskich jest coraz szerszy. To również jest czynnik, który znacząco wpływa na zwiększenie popularności domowych wizyt lekarskich. Poza tym oczywiście taka forma leczenia to nie tylko konieczność, ale przede wszystkim jest to dla pacjenta bardzo duża wygoda.

No comments so far.

Be first to leave comment below.