Jak poradzić sobie z uciążliwą alergią? Jak poradzić sobie z uciążliwą alergią?
Pyłki, aromaty, sierść czy nawet słodycze- wszystko to na co z reguły nie zwracamy uwagi, może dla niektórych być czynnikiem alergicznym. Czym właściwie jest... Jak poradzić sobie z uciążliwą alergią?

Pyłki, aromaty, sierść czy nawet słodycze- wszystko to na co z reguły nie zwracamy uwagi, może dla niektórych być czynnikiem alergicznym. Czym właściwie jest alergia? Jest to nic innego jak nieprawidłowa/anormalna reakcja organizmu na dany czynnik. Katar sienny, duszności, zmiany skórne – to wszystko jest reakcją organizmu, który błędnie identyfikuje czynniki klasyfikując je jako zagrożenie, co uruchamia procedurę obronną. Niestety wraz z postępem technologicznym i rozwojem cywilizacyjnym liczba alergików nieustannie rośnie. Wpływ na to mają między innymi takie zmiany jak coraz gorsza jakość powietrza, negatywne zmiany w stylu życia oraz dziedziczenie genetyczne przekazujące alergię na kolejne pokolenia. Jak więc walczyć z tym podstępnym wrogiem jakim jest alergia? Przedstawiamy kilka skutecznych metod przynoszących ulgę nawet dla największych alergików.

Po pierwsze DIAGNOZA!

Pierwszym krokiem do ulgi w objawach alergii jest oczywiście zdiagnozowanie alergenów. Najlepszym okresem na tego typu badania zdecydowanie jest okres dziecięcy, kiedy to obserwuje się największą ilość zachorowań. Udając się na odpowiednie badanie mające na celu wyłonić zestaw czynników wywołujących uczulenie będziemy musieli się przygotować na rutynowe badanie krwi, testy alergiczne oraz próby prowokacyjne. Gdy już poznamy już listę uczulających nas alergenów możemy podjąć kolejne działania, takie jak dopasowanie diety czy zmiana trybu życia.

Spokojny sen

Podstawą naszego komfortu jest wypoczynek. Problemy z zaśnięciem, niespokojny sen lub ciągłe wybudzanie – to skutki nieprzyjemnych objawów alergii, które skutecznie mogą nam zepsuć cały dzień. Aby uniknąć tego typu nieprzyjemności z pomocą przychodzi nam pościel antyalergiczna. Szyta z bezpiecznych alergicznie materiałów pościel antyalergiczna to idealne rozwiązanie dla osób uczulonych. Dzięki zmianie starej pościeli na pościel antyalergiczną likwidujemy znaczą ilość alergenów co pozwoli nam spać spokojnie i budzić się pełnymi energii.

Kosmetyki hipoalergiczne

Gdy już zadbamy o zdrowy, właściwy sen czas zająć się pielęgnacją skóry. Wielu alergików musi unikać popularnych produktów ze względu na atopowe zapalenie skóry i nadmierne przesuszanie. W tej sytuacji wystarczy zmienić swoje kremy i kosmetyki na bezpieczne dla skóry kosmetyki hipoalergiczne. Dzięki tak prostej zmianie, będziemy mogli zadbać o swoją, skórę bez obaw o alergeny i niebezpieczne składniki. Pamiętajmy o tym, aby przede wszystkim unikać produktów zawierających w swoim składzie alkohol- powoduje on odwodnienie skóry co może być olbrzymim zagrożeniem dla chorych na atopowe zapalenie skóry.

No comments so far.

Be first to leave comment below.