Co prócz leków, znajdziesz w aptece internetowej? Co prócz leków, znajdziesz w aptece internetowej?
Większości z nas apteka kojarzy się przede wszystkim z miejscem, w którym można kupić lekarstwa oraz różnego rodzaju produkty farmaceutyczne dostępne bez recepty, w... Co prócz leków, znajdziesz w aptece internetowej?

Większości z nas apteka kojarzy się przede wszystkim z miejscem, w którym można kupić lekarstwa oraz różnego rodzaju produkty farmaceutyczne dostępne bez recepty, w tym preparaty ziołowe, witaminowe, mineralne, wzmacniające odporność czy skuteczne w łagodzeniu objawów alergii. Co ciekawe, tego typu produkty nie wyczerpują całości asortymentu znajdującego się w ofercie współczesnych aptek, również tych działających w sieci. Dodatkowe kategorie produktów, jakie może mieć w swojej ofercie apteka internetowa, taka jak i-apteka.pl to: kosmetyki i dermokosmetyki, artykuły higieniczne, sprzęt medyczny, a nawet zdrowa żywność.

 Kosmetyki i dermokosmetyki – to niezwykle rozbudowana kategoria produktów, która znajduje się w ofercie praktycznie każdej współczesnej apteki. Są to produkty do stosowania zewnętrznego, mające na celu przywrócić zdrowy, naturalny, a przez to atrakcyjny wygląd naszej skórze, włosom i paznokciom. Do najbardziej popularnych rodzajów dermokosmetyków należą produkty mające na celu przywracanie naturalnej powłoki ochronnej skóry, służące jej nawilżeniu i regeneracji, a także preparaty (głównie kremy), które mają redukować różnego rodzaju podrażnienia skórne czy przeciwdziałać występowaniu trądziku. Wśród dermokosmetyków znajdziemy również produkty dla osób cierpiących na różne alergie, zmagających się z chorobami skóry czy z problemem wypadających lub łamliwych włosów i wiele innych.

 Artykuły higieniczne – w tej kategorii produktów znajdą się zarówno tradycyjne produkty higieniczno-kosmetyczne tj. szampony, mydła czy pasty do zębów, jak i środki opatrunkowe, produkty do higieny intymnej (podpaski, tampony, chusteczki do higieny intymnej) czy produkty do czyszczenia uszu.

 Sprzęt medyczny – tego typu urządzenia powinna mieć w swojej ofercie każda apteka internetowa i stacjonarna – jeśli nie ma takiego sprzętu, powinna mieć możliwość jego zamówienia i sprowadzenia na życzenie klienta/pacjenta. Przykładowy sprzęt wchodzący w skład tej kategorii produktów w i-apteka.pl to: ciśnieniomierze, termometry, inhalatory, glukometry, irygatory do nosa i wiele innych.

 Zdrowa żywność – nie jest to obowiązkowa kategoria produktów, jaka musi znaleźć się w ofercie apteki, aczkolwiek każda dobrze zaopatrzona apteka będzie dysponowała przynajmniej niewielkim asortymentem tzw. zdrowej żywności. Będzie to przede wszystkim żywność dedykowana osobom z nietolerancją na laktozę lub gluten, tzw. Bio żywność, czyli spożywcze produkty ekologiczne, a także nasiona, owoce i inne części roślin, które w szczególny sposób cenione są za swoje prozdrowotne właściwości.

No comments so far.

Be first to leave comment below.