Czy warto kupować tanią pościel? Czy warto kupować tanią pościel?
Z pościeli korzystamy każdego dnia. Spędzamy w niej od 6 do 8 godzin. Jej jakość bezpośrednio przekłada się na to, czy czujemy się wypoczęci... Czy warto kupować tanią pościel?

Z pościeli korzystamy każdego dnia. Spędzamy w niej od 6 do 8 godzin. Jej jakość bezpośrednio przekłada się na to, czy czujemy się wypoczęci z samego rana i radością witamy kolejny dzień. W internecie znajdziemy wiele kompletów taniej pościeli, która do kupna zachęca nas nie tylko atrakcyjną ceną, ale również bardzo często zwracającym uwagę wzornictwem. Czy warto ją kupować? Czy lepiej zainwestować w coś lepszego?

Wzbogacona bawełna – czy naprawdę warto?

Komplet pościeli za 20-30 zł? Tak. To, jak najbardziej możliwe. Niestety jakość tego typu kompletów bielizny pościelowej pozostawia wiele do życzenia. Komplet wykonany ze wzbogaconej bawełny nie obciąży naszego domowego budżetu dużym jednorazowym wydatkiem, jednak w perspektywie czasu jego zakup może okazać się bardziej kosztowny, niż gdy zdecydujemy się na wyższej jakości zestawy.

Tanie pościele chętnie kupują Europejczycy z zachodniej Europy. A w ślad za nimi idziemy oczywiście my, Polacy. Tego typu zestawy, które dostaniemy w wielu sklepach internetowych, dyskontach, czy marketach wykonane są z poliestru, mikrofibry, fizeliny, czy mikrofazy. Wszystkie te tkaniny otrzymuje się w wyniku złożonych procesów chemicznych. Co to oznacza w praktyce? Nie mają zupełnie nic wspólnego z naturalnością i nie wykazują się zbyt dobrymi właściwościami.

Tanie pościele są odporne na gniecenie. Mogą mieć również wysoką wytrzymałość. Niestety syntetyczne materiały, z których są wykonane będą uniemożliwiać skórze oddychanie, co sprawi, że proces termoregulacji zostanie zaburzony, a my nie będziemy czuć się komfortowo w czasie spoczynku. Brak odpowiedniej wentylacji może prowadzić także do trudności w zasypianiu – nie będziemy mieli odpowiednich warunków do spokojnego snu.

Pościel i roztocza

Alergia może być kolejnym powodem, dla którego nie będziemy mogli zaznać spokojnego snu w nocy. Kichanie, kaszel, czy wysypka mogą skutecznie utrudnić zaśnięcie, a nawet spowodować przykre dolegliwości jeszcze w ciągu dnia. Osoby cierpiące na alergie powinny zwrócić szczególną uwagę na pościel, jaką wybierają. Wspomniane przez nas wcześniej tanie pościele nie będą dla nich zbyt korzystnym wyborem. Jednym z wrogów alergików są roztocza, które bardzo chętnie gromadzą się właśnie na pościeli wywołując reakcje alergiczne. Najlepszym sposobem na pozbycie się ich jest zakup pościeli antyalergicznej.

Tania pościel dają roztoczom doskonałe warunki do bytowania. Nie przepuszcza powietrza, co sprawia, że na jej powierzchni jest ciepło i wilgotno, a dodatkowo gromadzi się na niej martwy naskórek, który jest doskonałą pożywką dla roztoczy.

Aby uniknąć kontaktu z roztoczami, najlepiej jest wybrać pościel z naturalnych materiałów, które zawierają lanolinę. Utrudnia ona zasiedlanie się roztoczy i bakterii, dzięki czemu alergicy i osoby o wrażliwej skórze mogą spać spokojnie. Alternatywą dla wełnianych pościeli będą te wykonane z innych naturalnych materiałów, np. lnu, jedwabiu lub bambusa.

Pamiętajmy również o regularnym pranie bielizny pościelowej, co pomoże nam usuwać roztacza i ich odchody.

No comments so far.

Be first to leave comment below.