Czy warto stosować aparaty słuchowe? Czy warto stosować aparaty słuchowe?
Wady słuchu coraz częściej dotyczą osób w każdym wieku. Szacuje się, że około 12% populacji ma tę przypadłości. W przypadku młodych osób niewielu przyznaje... Czy warto stosować aparaty słuchowe?

Wady słuchu coraz częściej dotyczą osób w każdym wieku. Szacuje się, że około 12% populacji ma tę przypadłości. W przypadku młodych osób niewielu przyznaje się to takich problemów, przez co bagatelizują swoje zdrowie, co może prowadzić do przykrych konsekwencji. Nie zawsze problemy ze słuchem muszą prowadzić do noszenia aparatu, co jednak jeśli stajemy przed tym dylematem – kupować aparat słuchowy czy nie kupować?

Zalety aparatów słuchowych

Obecnie na rynku istnieje szeroka oferta aparatów słuchowych. Często badania słuchu są bezpłatne i nie musimy czekać w kolejce. Jest wiele firm, które prowadzą specjalistyczne doradztwo w tym temacie, a normą stała się już możliwość uzyskania indywidualnie dopasowanego aparatu bardzo wysokiej jakości. Oferta cenowa jest szeroka i mamy do wyboru aparaty mniej lub bardziej widoczne, dopasowane do koloru skóry i włosów – po prostu takie jakie chcemy. Samo korzystanie z aparatu słuchowego pozwala nam podwyższyć komfort życia – poczuć się swobodnie w każdym środowisku, bo nareszcie nasz zmysł słuchu działa bez zarzutu. Dobrze konserwowany aparat, o którego dbamy na co dzień jest inwestycją, która może dać nam spokój na lata. Specjaliści przekonują przy tym, że noszenie aparatu może przyczynić się do tego, że nasz słuch nie będzie się pogarszał. Do największych korzyści należy jednak wzrost samopoczucia, radości życia, zwiększenie interakcji społecznych. Nie czujemy nareszcie dyskomfortu psychicznego ze względu na słaby słuch, a możemy swobodnie korzystać z większości przyjemności w naszym życiu.

Wady stosowania aparatów słuchowych

Oferta aparatów słuchowych jest dość zróżnicowana, jednak ceny są relatywnie wysokie. Jeśli zdecydujemy się na w miarę niedrogi model musimy się liczyć z tym, że może się w każdej chwili uszkodzić. Wejście pod prysznic, deszcz, piasek na plaży – to wszystko może spowodować, że nasz aparat się zepsuje, nawet jeśli jest z wyższej półki cenowej. Uźywając taki sprzęt warto pamiętać, że wymaga regularnego czyszczenia i dbałości. Musimy nosić przy sobie zapasowe baterie, gdyby aparat miał się rozładować i ostrożnie się nim posługiwać, żeby nie uległ mechanicznemu uszkodzeniu. Z tym ostatnim mają przede wszystkim problem ludzie starsi.
Aparaty słuchowe – www.sklepmedycznybydgoszcz.pl
– chociaż istnieją dość dyskretne modele – są jednak widoczne dla innych. Nawet, jeśli nie jest to problem dla naszego rozmówcy – w nas może to powodować nieprzyjemne emocje.

Podsumowanie

Czy warto zdecydować się na aparat słuchowy – każdy musi sam sobie odpowiedzieć na to pytanie. Podjęcie decyzji może być trudniejsza na pewno w przypadku słabej bądź średniej wady słuchu. Niemniej jednak najistotniejsze jest, żeby badać swój słuch na bieżąco i być w kontakcie z lekarzem, który najtrafniej będzie mógł nam doradzić.

No comments so far.

Be first to leave comment below.