Jak wybrać najlepszą klinikę leczenia niepłodności? Jak wybrać najlepszą klinikę leczenia niepłodności?
Szacuje się, że w naszym kraju nawet 20-25 proc. par ma problemy z zajściem w ciążę, a na świecie od 10 do 28 proc.... Jak wybrać najlepszą klinikę leczenia niepłodności?

Szacuje się, że w naszym kraju nawet 20-25 proc. par ma problemy z zajściem w ciążę, a na świecie od 10 do 28 proc. Światowa Organizacja Zdrowia w 2006 roku uznała niepłodność za chorobę społeczną. Można ją jednak leczyć. Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniej kliniki leczenia niepłodności.

Doświadczenie, wiedza, skuteczność

Wybrana przez parę z potwierdzoną lub podejrzewaną niepłodnością klinika leczenia tego schorzenia powinna mieć doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności. Klinika musi oferować swoim pacjentom pomoc wykwalifikowanego zespołu specjalistów. W skład personelu medycznego muszą wchodzić embriolodzy, których precyzja pracy może zaważyć nad powodzeniem zabiegu in vitro.

Dla par starających się bezskutecznie o dziecko bardzo ważne jest, jaką skutecznością charakteryzuje się dany ośrodek medyczny. Jednym z najlepszych w Polsce i w Europie jest klinika leczenia niepłodności InviMed. Z publikowanych przez nią informacji wynika, że skuteczność zajścia w ciąże po pierwszym zakończonym cyklu dotyczy prawie połowy pacjentek korzystających z in vitro i ponad 65 proc. pacjentek z programu adopcji komórek jajowych.

Dla porównania, jak wynika z Raportu EIM ESHRE z 2010 roku, w Polsce średnia skuteczność klinik leczenia niepłodności wynosi 37,3 proc., w Hiszpanii 33,8 proc., w Wielkiej Brytanii 30,9 proc., a w Niemczech już tylko 27,9 proc.

Indywidualne podejście do pacjenta

Klinika leczenia niepłodności powinna prezentować indywidualne podejście do każdej pary, która stara się o dziecko, bowiem przyczyn niepłodności może być wiele. Program diagnostyki i plan leczenia musi być układany zawsze indywidualnie dla pacjentów.

Szukając odpowiedniej kliniki, warto poszczególne odwiedzić i ocenić je. Ważne jest, czy para ma przydzielanego za każdym razem koordynatora opieki medycznej, który odpowiada na jej wszelkie pytania i rozwiewa ewentualne wątpliwości.

Standardy leczenia

Najlepsze na świecie kliniki zajmujące się problemem leczenia niepłodności, stosują w swojej działalności międzynarodowe standardy leczenia. Posiadają świetnie wyposażone laboratoria zgodne z rekomendacjami ESHRE (Europejskie Towarzystwo Rozrodu Człowieka i Embriologii). Taka klinika jest na pewno godna naszej uwagi, tym bardziej jeśli działa w oparciu o polskie i europejskie standardy.

No comments so far.

Be first to leave comment below.