Wygodne w użytkowaniu soczewki kontaktowe Wygodne w użytkowaniu soczewki kontaktowe
Krótkowzroczność czy dalekowzroczność może pojawić się w każdym wieku. Osoby dorosłe, które zmagają się z tym problemem, mają do wyboru dwa narzędzia korygujące wzrok,... Wygodne w użytkowaniu soczewki kontaktowe

Krótkowzroczność czy dalekowzroczność może pojawić się w każdym wieku. Osoby dorosłe, które zmagają się z tym problemem, mają do wyboru dwa narzędzia korygujące wzrok, są to okulary i soczewki kontaktowe. Osoby młode, aktywne, nielubiące ograniczeń nierzadko wybierają tę drugą opcję. Jest ona bezpieczna, wygodna, każdy może się na nią zdecydować, wystarczy znaleźć właściwy gabinet okulistyczny, który pomoże w doborze odpowiednich szkieł kontaktowych. Ich późniejsze zamawianie w salonach optycznych również nie stanowi problemu, trzeba znać tylko moc soczewek, w ten sposób można kupić kolejne opakowanie. Do wyboru w sklepach jest też wiele typów tych produktów, w sprzedaży występują soczewki: jednodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne. Powoli odchodzi się już od artykułów, które można użytkować dłużej niż miesiąc, najpopularniejsze rozwiązania to produkty jednodniowe i dwutygodniowe.

Dlaczego warto zastanowić się nad zmianą okularów na soczewki kontaktowe?

Okulary nie wiadomo jak dobrze dobrane zawsze będą ograniczały pole widzenia, trudno się też z nimi obchodzić w czasie uprawiania intensywnej aktywności fizycznej. Soczewki kontaktowe są praktycznie niewyczuwalne, można w nich biegać, skakać, pływać, uprawiać wszystkie dyscypliny sportowe. Wystarczy dbać o regularność wymiany, żeby móc liczyć na to, że oczy będą w dobrym stanie, poprawnie nawilżone, zdrowe. Pierwszy kontakt z soczewkami zawsze powinien odbywać się w gabinecie okulistycznym, tak też lekarz uczy, jak poprawnie umieścić szkło kontaktowe w oku. Nauka nie zajmuje dużo czasu, są to wyroby miękkie, stworzone głównie z wody, poprawnie dbają o dobre nawilżenie oczu. Warto wybierać zwłaszcza te wyroby, w których wody jest dużo, wówczas bardziej wygodnie będzie się je użytkować.

Jednodniowe czy dwutygodniowe soczewki kontaktowe?

Komfort noszenia mogą dać zarówno jednodniowe, jak i dwutygodniowe soczewki kontaktowe, w jednym i drugim przypadku trzeba zadbać o to, żeby soczewka została usunięta na czas. Przy dwutygodniowych produktach do takiego zestawu dokupuje się specjalny płyn do dezynfekcji oraz pudełko do przechowywania. Duże zainteresowanie tym rozwiązaniem sprawiło, że szkła są coraz częściej w korzystnych dla klienta cenach. Można je nabyć zarówno w stacjonarnych sklepach optycznych, jak i salonach online. Internetowe punkty sprzedażowe nierzadko oferują znacznie lepsze ceny, nie oznacza to też gorszej jakości, są to pełnowymiarowe produkty, które mają długi termin przydatności. Można ich używać bez zmartwień o swoje zdrowie.

Więcej o soczewkach kontaktowych znaleźć można na stronie: https://panhilaryoptyk.pl

No comments so far.

Be first to leave comment below.