Zanim kupisz poduszkę. Co warto wiedzieć? Zanim kupisz poduszkę. Co warto wiedzieć?
Każdego dnia pracujemy w siedzącym trybie życia, mamy niewiele czasu na odpoczynek, relaks i unikamy aktywności fizycznej. Te aspekty mogą przełożyć się negatywnie na... Zanim kupisz poduszkę. Co warto wiedzieć?

Każdego dnia pracujemy w siedzącym trybie życia, mamy niewiele czasu na odpoczynek, relaks i unikamy aktywności fizycznej. Te aspekty mogą przełożyć się negatywnie na zdrowie naszego kręgosłupa. W celach profilaktycznych a także leczniczych warto nabyć poduszkę ortopedyczną. Ma ona ogromną ilość zalet i zapewnia nie tylko komfortowy sen ale i zdrowy kręgosłup.

Dobry wybór poduszki ortopedycznej

Na rynku mamy ogromną ilość różnorodnych poduszek, co sprawia, że wybór może być często trudny i kłopotliwy. Nie wiemy, jaką poduszkę wybrać i na jaką się zdecydować. Nie mamy pojęcia, która poduszka jest najlepszej jakości, a przede wszystkim, która zapewni odpowiednie ułożenie kręgosłupa w czasie snu. Czasem warto więc oprzeć się na poradzie fachowca lub ortopedy, albo zastosować się do kilku prostych wskazówek.

Popularność poduszek ortopedycznych

Obecnie poduszki ortopedyczne cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które borykają się z bólem kręgosłupa, ale także wśród tych, którzy pragną stosować je w celach profilaktycznych. Firmy wciąż prześcigają się aby stworzyć jak najlepszą i najbardziej innowacyjną poduszkę. My jako konsumenci często nie wiemy czy wybrany przez nas produkt spełnia wszystkie wymagania i posiada odpowiednie certyfikaty. Na co zwrócić uwagę, wybierając dla siebie poduszkę ortopedyczną?

Jak kupić poduszkę?

Wybierając poduszkę powinniśmy zdecydować czy będziemy kupować ją w tradycyjnym sklepie na rynku, czy też za pośrednictwem Internetu. Oba te rozwiązania mają zarówno zalety jak i wady i to od nas zależy na co się zdecydujemy. Polecamy sklep e-poduszki.pl.

Oczywiście niezwykle ważnym aspektem jest firma, która wyprodukowała daną poduszkę. Powinniśmy wybrać producenta który cechuje się doświadczeniem, wysoką jakością produktów, a także się na rynku zaufaniem klientów.

Duże znaczenie ma również gwarancja na dany produkt. Powinna ona wynosić co najmniej pięć lat gwarancji. Tego typu produkty wykonane są z najlepszych materiałów, dzięki czemu są wytrzymałe i zapewniają nam komfortowy sen.

Czy powinieneś skorzystać z pomocy specjalisty?

Czy wybierając poduszkę potrzebujemy pomocy specjalisty? Nie jest to konieczne jeżeli wiemy, jakimi zasadami kierować się wybierając poduszkę ortopedyczną.

Przede wszystkim powinniśmy dokonać oceny budowy anatomicznej ciała, czyli dobrać rozmiar poduszki ortopedycznej. Poduszki produkowane są w kilku różnych rozmiarach, przez co mają różną wysokość. Bardzo duże znaczenie ma budowa ciała i szerokość barków. Jeżeli potencjalna osoba wyróżnia się dużą, postawną budową ciała, wówczas wybrać należy poduszkę w granicach 13 – 15 centymetrów. Osoby o mniej szerokich barkach, które mają drobną budowę ciała, wówczas wybrać mogą poduszki w granicach 10 – 11 centymetrów.

Materiał wypełniający poduszkę ortopedyczną

Wybierając poduszkę ortopedyczną niezwykle ważna jest ocena wrażliwości oraz siły nacisku. W tym przypadku wybieramy wypełnienie poduszki ortopedycznej. Poduszki możemy podzielić na te, które są wykonane z pianki poliuretanowej lub z pianki visco-elastic. Oba rodzaje materiałów to najwyższa jakość i nowoczesność. Cechują się idealnym podparciem dla szyi i głowy w czasie nocnego odpoczynku. To od nas zależy jaki rodzaj poduszki wybierzemy.

Poduszka z pianki poliuretanowej cechuje się znakomitymi właściwościach wentylacyjnych. Co więcej owo wypełnienie zachowuje zawsze doskonałą sprężystość, poduszki nie odkształcają się i służą w idealnym stanie wiele lat. Świetnie sprawdzają się wśród osób o znacznej potliwości okolic głowy i szyi, lubiących poduszki elastyczne i twardsze. Poduszki tego typu likwidują napięcie ramion, a także dbają o komfort w czasie snu.
Poduszki z pianki termoplastycznej nazywanej jako visco-elastic jest materiałem o właściwościach które pozwalają nam równomiernie rozłożyć nacisk w czasie snu i idealnie podtrzymują szyję. Pianka świetnie reaguje na ludzką temperaturę ciała, dlatego też dopasowuje się do kręgosłupa w czasie snu. Nie ma więc wymuszonej pozycji kręgosłupa, a co za tym idzie odpoczywamy i relaksujemy się. Dobrze sprawdza się u osób, które cechują się większą wrażliwością szyi i głowy.

No comments so far.

Be first to leave comment below.