Rajstopy przeciwżylakowe Rajstopy przeciwżylakowe
Żylaki to efekt niewydolności żylnej. Żylaki powstają w wyniku zmian patologicznych, które są następstwem utrudnionego odpływu krwi z kończyny dolnej. Jedną z najskuteczniejszych metod... Rajstopy przeciwżylakowe

Żylaki to efekt niewydolności żylnej. Żylaki powstają w wyniku zmian patologicznych, które są następstwem utrudnionego odpływu krwi z kończyny dolnej. Jedną z najskuteczniejszych metod leczenia żylaków jest kompresjoterapia, która polega na stosowaniu rajstop przeciwżylakowych.

Główne objawy niewydolności żylnej

Najczęściej objawy niewydolności żylnej dostrzec można wieczorem. Mamy odczucie dyskomfortu, ciężkich nóg. W następnej kolejności na nogach pojawiają się żylaki, zgrubiałe żyły, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale są również groźne dla zdrowia, a czasem nawet życia pacjenta. Dolegliwości stają się uciążliwe, odczuwamy ból i obrzęk. Leczenie uciskowe może spowolnić rozwój przewlekłej niewydolności żylnej.

W jaki sposób leczyć żylaki z użyciem rajstop przeciwżylakowych?

Najważniejszym zadaniem jest leczenie zachowawcze przewlekłej niewydolności żylnej. Dzięki niemu ułatwiamy odpływ krwi z chorej kończyny i zapobiegamy tworzeniu się zatorów żylnych. Nową metodą leczenia tego typu jest kompresjoterapia, która często polega na zastosowaniu rajstop przeciwżylakowych.

Zastosowanie rajstop przeciwuciskowych, które sprawiają że, że ucisko stopniowo zmniejsza się w kierunku pachwiny ma wiele różnorodnych zalet. Najważniejsze jest to, że następuje zwiększenie prędkości przepływu krwi w żyłach. Dodatkowo możemy zaobserwować poprawę wydolności zastawek a przez to znaczne zmniejszenie cofania się krwi. Noszenie rajstop przeciwżylakowych zmniejsza również ciśnienie krwi żylnej, poprawia stan mikrokrążenia, a a wefekcie obserwujemy zmniejszenie obrzęku.

Dlaczego warto stosować rajstopy przeciwżylakowe?

Rajstopy przeciwżylakowe stosuje się najczęściej w ramach kompresjoterapii. Jest to terapia skuteczna wówczas, kiedy mówimy o odpowiednim ucisku. Zależy on od stopnia nasilenia choroby. Ucisk stosuje się wówczas od 20 do 60 mmHg a aby właściwie go dobrać, zmierzony zostaje na wysokości kostki.

Niezwykle ważnym czynnikiem walki z żylakami, jest również stopniowanie ucisku. Jeżeli prawidłowo dobierzemy pończochy uciskowej, wówczas większy nacisk odczujemy na wysokości stawów skokowych. Nacisk ten będzie się stopniowo zmniejszał i malał ku górze.

Rajstopy przeciwżylakowe (sprawdź tutaj) powodują lepsze krążenie krwi, sprawiają, że zmniejsza się ryzyko powstawania zatorów żylnych, a w efekcie żylaków. To prosty sposób aby cieszyć się pięknymi i zdrowymi nogami.

No comments so far.

Be first to leave comment below.