Szerokie możliwości stosowania trawy syntetycznej Szerokie możliwości stosowania trawy syntetycznej
Sztuczna trawa ogrodowa zawsze będzie dobrym wyborem, jeśli komuś zależy na uzyskaniu efektu pięknie zadbanej posesji, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów, przeprowadzania licznych zabiegów... Szerokie możliwości stosowania trawy syntetycznej

Sztuczna trawa ogrodowa zawsze będzie dobrym wyborem, jeśli komuś zależy na uzyskaniu efektu pięknie zadbanej posesji, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów, przeprowadzania licznych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku nieużytków, miejsc nadmiernie nasłonecznionych lub zacienionych. Coraz częściej można spotkać syntetyczną murawę w miejscach użyteczności publicznej, pojawia się nawet w parkach, na terenie firm, placach zabaw.

Syntetyczna trawa w różnej odsłonie

Założenie trawnika z rolki to świetne rozwiązanie w przypadku ogrodu przydomowego i ogródka letniego, najlepiej wybrać modele krajobrazowe, bardzo dekoracyjne, z miękkimi włóknami. Zaletą sztucznej trawy jest to, że ponosi się jedynie koszty początkowe związane z zakupem, bo potem można zapomnieć o wydatkach, nie trzeba niczego podlewać, kosić, nawozić ani przeprowadzać przeróżnych zabiegów pielęgnacyjnych. Sztuczny trawnik łatwo utrzymać w czystości, wystarczy do tego odkurzacz i szczotka, świetnie sprawdza się także myjka wysokociśnieniowa. Na korzyść syntetycznego trawnika przemawia to, że pozostają na nim nieestetyczne plamy, suche place.

Elastyczny podkład przepuszcza wodę, przez co nie stoją żadne kałuże ani nie trzeba przejmować się błotem. Ogród wygląda niezwykle estetycznie o każdej porze roku, dbanie o niego nie pochłania dużo czasu ani energii. Warto zdecydować się na sztuczną trawę na taras i balkon, zastąpi kafelki i deski. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku każdej aranżacji, można w ciekawy sposób zakamuflować zniszczoną powierzchnię, przykładowo wyłożoną popękanymi już płytkami. Sztuczna trawa do ogrodu do złudzenia przypomina naturalną murawę, dlatego warto zapoznać się z ofertą na stronie https://trawa-krajobrazowa.pl/, aby wybrać dla siebie coś odpowiedniego. Syntetyczny trawnik może mieć różne zabarwienie, włókna dłuższe lub krótsze, grubsze lub cieńsze.

Poznaj różne zastosowanie sztucznej trawy

W miejscach zacienionych niestety trudno o to, aby trawnik prezentował się efektownie, większość roślin nie utrzymuje się długo przy życiu. Jest jednak sposób na zaaranżowanie wolnej przestrzeni nawet w przypadku niesprzyjających warunków, idealnie nadaje się do tego sztuczny trawnik. Nie potrzebuje on promieni słońca, nawadniania, nawożenia, koszenia. Jak widać, nawet problematyczne miejsca mogą wyglądać efektownie właśnie dzięki zamontowaniu trawnika z rolki. Zajmuje to chwilę, a można cieszyć się ładnym widokiem przez długi czas.

Warto pomyśleć o syntetycznej murawie także na placu zabaw, bo jest ona przyjemnie miękka, amortyzuje upadki. Nie zostanie uszkodzona nawet przy intensywnym użytkowaniu, dzieci mogą po niej skakać, biegać, grać w piłkę. Kolejną propozycją będzie założenie trawnika z rolki na kempingu i polu namiotowym, bo jest bardzo wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku terenu przeznaczonego pod infrastrukturę naturalna trawa nie ma możliwości przetrwania, dlatego zdecydowanie lepiej sięgnąć po sztuczny trawnik. W ten sposób obszary rekreacyjno-wypoczynkowe będą odznaczać się wysokimi walorami estetycznymi przez cały sezon i po jego zakończeniu.

No comments so far.

Be first to leave comment below.