Modelownie twarzy – popraw jej jędrność i pozbądź się zmarszczek Modelownie twarzy – popraw jej jędrność i pozbądź się zmarszczek
Odpowiednio wykonany makijaż jest w stanie skutecznie wymodelować twarz – wyszczuplić ją, zamaskować konkretne partie, a podkreślić inne. Jednak modelowanie z użyciem kosmetyków nie... Modelownie twarzy – popraw jej jędrność i pozbądź się zmarszczek

Odpowiednio wykonany makijaż jest w stanie skutecznie wymodelować twarz – wyszczuplić ją, zamaskować konkretne partie, a podkreślić inne. Jednak modelowanie z użyciem kosmetyków nie pomoże wtedy, gdy skóra twarzy jest mało jędrna, a jej owal powoli zanika. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze specjalnego zabiegu medycyny estetycznej – wolumetrii.

Skóra wraz z postępem czasu traci swoją jędrność. Staje się bardziej wiotka i opada wskutek grawitacji. W rezultacie dochodzi do zmiany jej konturu, który jest mniej wyraźny. Pojawiają się też oznaki starzenia takie jak zapadnięte policzki, zmarszczki, przebarwienia. W takim przypadku uzyskanie widocznych efektów z użyciem kosmetyków nie jest możliwe – najlepszą odpowiedzią jest wybranie specjalnych zabiegów wolumetrycznych dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej.

Zabiegi wolumetryczne pozwalają na bezinwazyjne wymodelowanie twarzy. Efektem jest skorygowanie albo przywrócenie naturalnego, estetycznego kształtu twarzy. Twarz ma wyraźnie zaznaczony kontur i dzięki temu wygląda również młodziej. Co więcej, można również wraz z wolumetrią zlikwidować zmarszczki oraz inne niedoskonałości cery.

Zastosowanie zabiegów:

  • poprawa jędrności skóry twarzy
  • wymodelowanie owalu twarzy
  • korekcja kości policzkowych
  • uzupełnienie ubytków w tkance podskórnej

Do zabiegów wolumetrycznych najczęściej stosuje się kwas hialuronowy. Jest to związek chemiczny, który występuje naturalnie w skórze człowieka i innych organizmów. Jest on odpowiedzialny za wiązanie wody oraz za jędrność i elastyczność skóry. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze zaczyna maleć, co powoduje, że jest ona bardziej wiotka, pokryta zmarszczkami. W wolumetrii stosuje się specjalny kwas stabilizowany lub sieciowany, który pozwala na uzyskanie bardzo dobrego efektu na około 6-8 miesięcy, a nawet do roku.

Oprócz kwasu hialuronowego stosuje się również substancje stymulujące produkcję kolagenu jak kwas polimlekowy (Sculptra) czy hydroksyapatyt wapnia (Crystalys), lub tłuszcz autologiczny.

Wolumetria twarzy jest zabiegiem bezpiecznym, który nie niesie ze sobą ryzyka poważnych skutków ubocznych. Dzięki temu, że do wypełniania tkanki wykorzystuje się dobrze tolerowane substancje, bardzo rzadko dochodzi do reakcji alergicznych. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się tylko zaczerwienienie, obrzmienie oraz delikatny ból skóry, który ustępuje po kilku dniach.

Zabiegi wolumetryczne prowadzi obecnie wiele gabinetów medycyny estetycznej. Oferuje je również Klinika Medycyny i Ginekologii Estetycznej „Bona Dea”, która posiada szerokie doświadczenie i zatrudnia najlepszych specjalistów. W zabiegach wolumetrii wykorzystuje szeroką gamę specjalistycznych substancji dla najlepszych efektów.

No comments so far.

Be first to leave comment below.