Niezbędne akcesoria do kąpieli dla niemowlaka Niezbędne akcesoria do kąpieli dla niemowlaka
Noworodek jest bardzo delikatny i wymaga specjalnej pielęgnacji. Wszystkie czynności dla młodych niedoświadczonych rodziców mogą okazać się dość stresujące, szczególnie jeśli mowa o kąpieli,... Niezbędne akcesoria do kąpieli dla niemowlaka

Noworodek jest bardzo delikatny i wymaga specjalnej pielęgnacji. Wszystkie czynności dla młodych niedoświadczonych rodziców mogą okazać się dość stresujące, szczególnie jeśli mowa o kąpieli, która wymaga największej uwagi. Maluszek jest bardzo „kruchy” i każdy niepewny ruch może go przestraszyć lub zdenerwować. Warto więc zaopatrzyć się w takie akcesoria do kąpieli, które pomogą w tej trudnej, choć niezwykle miłej chwili, jaką jest wieczorny rytuał kąpielowy.

Podstawowe akcesoria do kąpieli, czyli wanienka

Podstawą bezstresowej kąpieli jest odpowiednia wanienka i wygoda rodzica. Wanienka powinna być przestronna by rodzic mógł swobodnie umyć w niej dziecko. Najpopularniejszy rozmiar waha się w granicach 20x20x20 cm i może posłużyć niemowlakowi nawet do ukończenia 12 miesięcy. Upewnij się, że wybrana przez Ciebie wanienka ma praktyczny odpływ wody i możliwość zamocowania na stabilnym stojaku. Stojak do wanienki to udogodnienie przede wszystkim dla rodziców, aby nie musieli schylać się i przybierać niewygodnej pozy wywołującej ból kręgosłupa.

Termometr do kąpieli

Właściwa temperatura wody podczas kąpieli bardzo często przysparza młodym rodzicom wiele problemów. Bez doświadczenia, lepiej nie eksperymentować samodzielnie. To, co dla dorosłego jest ciepłe, dla noworodka może wydać się bardzo gorące. Jeden błąd, i dzidziuś może zrazić się do kąpieli na długie miesiące. Termometr do kąpieli, który pływa i jest kolorowy może w późniejszym czasie wzbudzić zainteresowanie niemowlaka i być świetną zabawką. Na przykład termometr cyfrowy Beaba mierzy temperaturę wody i powietrza, ma ciekawy i bezpieczny dla dziecka kształt i może być elementem większej kolekcji akcesoriów do kąpieli proponowanych przez tą markę.

Akcesoria do kąpieli a bezpieczeństwo

Aby w łazience zapewnić bezpieczeństwo, marka Skip Hop przygotowała akcesoria do kąpieli, które oprócz tego, że chronią dziecko, są także ciekawe i mają interesujący wygląd. Motywem przewodnim jest w tej serii wieloryb. Jednym z praktycznych gadżetów jest osłona na kran. Przyda się, gdy maluch siedzi już samodzielnie w wannie i podczas zabawy może uderzyć się główką w kran. W takich chwilach przydatna będzie też mata antypoślizgowa. Wanna jest zwykle bardzo śliska od płynów do kąpieli, więc o wypadek podczas zabawy nie trudno. Stabilne podłoże w kształcie wieloryba będzie ciekawym elementem podwodnym oraz ochroną, która zapewnia miłe podłoże pod pupą.

Wkładka do kąpieli

Ci rodzice, którzy obawiają się, że niemowlak może wyślizgnąć im się z ręki podczas kąpieli, mogą skorzystać z ciekawej propozycji od firmy beaba. Wkładka do kąpieli może być stosowana od pierwszych dni życia maluszka. Jest stabilna, a ułożony na niej niemowlak ma bardzo wygodną pozycję. Dzięki temu rodzic ma wolne obie ręce oraz pewność, że dziecko nie wpadnie do wody, a kąpiel przebiega w spokojnej i relaksującej atmosferze.

Właściwie dobrane akcesoria do kąpieli, to połowa sukcesu podczas wieczornego rytuału. Kąpiel to nie tylko zabieg pielęgnacyjny – relaksuje dziecko, wycisza i sygnalizuje nadchodzącą porę snu.

We wszystkie niezbędne akcesoria do kąpieli zaopatrzysz się na stronie: https://bobomio.pl/dla-dziecka/akcesoria-do-kapieli

No comments so far.

Be first to leave comment below.