Chirurgia stomatologiczna: czym się zajmuje? Chirurgia stomatologiczna: czym się zajmuje?
Chirurgia zajmuje się operacyjnym leczeniem zębów. W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie bardziej inwazyjnego leczenia. Współczesna stomatologia oferuje bardzo nowoczesne i mało bolesne rozwiązania.... Chirurgia stomatologiczna: czym się zajmuje?

Chirurgia zajmuje się operacyjnym leczeniem zębów. W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie bardziej inwazyjnego leczenia. Współczesna stomatologia oferuje bardzo nowoczesne i mało bolesne rozwiązania.

Kim jest chirurg stomatolog?

Chirurg stomatolog specjalizuje się w operacyjnym leczeniu jamy ustnej. Oferowane zabiegi wykonywane są przez doświadczonych stomatologów. Stomatolog, który jest chirurgiem wykona ekstrakcję zębów mlecznych i stałych, zabiegi rekonstrukcyjne, usuwanie korzeni zębowych, i zabiegi mikrochirurgiczne związane z przygotowaniem do zabiegów protetycznych. Zakres oferowanych zabiegów zależny jest od doświadczenia konkretnego lekarza. Chirurg stomatolog ma wiedzę z zakresu stomatologii, chirurgii i ortodoncji. U lekarza przydatne będą umiejętności plastyczne, ponieważ część twarzy może być powiązana z jamą ustną.

Jak wyglądają zabiegi chirurgii stomatologicznej?

Stomatolog przygotuje pacjenta podając mu odpowiedni rodzaj znieczulenia. Długość zabiegu zależy od konkretnego przypadku. Zabiegi oferowane przez dentystę w Kaliszu to przede wszystkim ekstrakcje, dłutowanie zębów i korzeni, plastyka połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową, leczenie ropni i przetok ustno-twarzowych. Chirurg stomatolog zajmuje się także odsłanianiem zębów zatrzymanych w łuku, plastyką tkanek miękkich i wyrostka zębodołowego, podcinanie wędzidełek warg i języka. Gabinet oferuje także zabiegi na zatoce szczękowej, hemisekcje, replantacje zębów, resekcje wierzchołków korzeni i zabiegi usuwania włókniaków i innych zmian. Gabinet oferuje pobranie wycinka do badań histopatologicznych oraz szycie i płukanie ran pozabiegowych.

Bezpieczeństwo oferowanych usług

Wybór doświadczonego lekarza stomatologa i profesjonalnej kliniki to gwarancja najlepszej jakości usług. Lekarz dokona najpierw diagnozy problemu, a następnie zaplanuje leczenie. Cały przebieg leczenia powinien być przedstawiony pacjentowi. Dla dobrego specjalisty najważniejsze jest bezpieczeństwo pacjenta i jego komfort. Zadowolony pacjent poleci usługi kliniki swoim znajomym i rodzinie, co pozwoli zyskać nowe grono klientów. Asystentki stomatologiczne również muszą posiadać wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Ich pomoc podczas niektórych zabiegów jest niezbędna. Podczas całego procesu leczenia pacjent powinien czuć opiekę i troskę personelu, który w razie potrzeby udzieli wszelkich informacji. Nowoczesne wyposażenie gabinetu pozwoli wykonać zabiegi w najmniej inwazyjny i komfortowy dla pacjenta sposób. Przed zabiegiem lekarz określi zakres działań i dokładnie zaplanuje przebieg leczenia.

Partnerem artykułu był stomatolog Kalisz.

No comments so far.

Be first to leave comment below.