Jak ćwiczyć pilates w ciąży? Jak ćwiczyć pilates w ciąży?
Jest wiele przykładów tego, że pilates bardzo pozytywnie wpływają na kondycję kobiet w ciąży. Mamy na to dowody naukowe, ale jednocześnie też mamy wiele... Jak ćwiczyć pilates w ciąży?

Jest wiele przykładów tego, że pilates bardzo pozytywnie wpływają na kondycję kobiet w ciąży. Mamy na to dowody naukowe, ale jednocześnie też mamy wiele pozytywnych opinii na tenże temat. Mówi się o tym, że w trakcie ciąży każda kobieta powinna w czasie ciąży wypoczywać nie tylko biernie, ale także czynnie. Aktywność fizyczna powinna mieć co najmniej wymiar spaceru, a jeśli to możliwe, to powinno być to coś więcej. Jeśli ktoś miałby zapytać o to, co będzie najlepsze w takiej sytuacji, to warto wskazać na zajęcia pilates. Oczywiście nie chodzi o to, aby ćwiczyć we własnym domu ani też o to, aby udawać się na jakąkolwiek grupę, ale o to, aby zapisać się na ćwiczenia pilates przeznaczone tylko i wyłącznie dla kobiet w ciąży.

Zalety pilates w ciąży

Kobiety w ciąży muszą nie tylko dbać o rozwój dziecka, ale powinny dbać o swoje zmieniające się w trakcie ciąży ciało. Dzięki ćwiczeniom pilates można mówić o:
– wzmocnieniu mięśni pleców
– wzmocnieniu mięśni dna miednicy, dzięki czemu można zapobiegać zjawisku nietrzymania moczu oraz uzyskać znacznie łatwiejszy poród
– uzyskaniu większej harmonii ciała oraz ducha. Pilates to ćwiczenia, które znacząco wpływają nie tylko na kondycję fizyczną, ale także na kondycję psychiczną

Można, a nawet trzeba wskazywać na bardzo wiele korzyści związanych z udziałem w zajęciach pilates dla kobiet w ciąży.

Przykładowe ćwiczenia pilates dla kobiet w ciąży

Tak naprawdę mamy do czynienia z bardzo wieloma różnymi możliwościami, z bardzo wieloma różnymi ćwiczeniami w ramach zajęć pilates. Między innymi możemy tutaj wskazać na koci grzbiet, na naprzemienne poruszanie prawą lub lewą nogą wzdłuż linii nóg. W tych przykładowych ćwiczeniach bardzo ważnym aspektem jest nie tyko prawidłowe wykonywanie poszczególnych ćwiczeń, których nomen omen jest oczywiście znacznie więcej), ale także praca nad oddechem.

Ćwiczenia pilates są bardzo ważne dla kobiet w ciąży. Udział w tych zajęciach to znacznie lepsza kondycja, to znacznie lepsze nastawienie, większa harmonia wewnętrzna, lepsze samopoczucie. Elementem niezbędnym w tym miejscu jest jednakże zgoda lekarza na wzięcie udziału w takich zajęciach. Nie można ćwiczyć w momencie, gdy mamy do czynienia z ciążą zagrożoną. Nie można także takich ćwiczeń ani też jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych podejmować w pierwszym trymestrze ciąży. W tym względzie na pewno na pierwszym miejscu będzie dobro dziecka. Tym samym na wzięcie udziału w takich zajęciach potrzebujemy zgody lekarza prowadzącego.

Wpis powstał we współpracy z serwisem balanced-body.pl, oficjalnym dystrybutorem sprzętu do pilates marki Balanced Body w Polsce.

No comments so far.

Be first to leave comment below.