Irygator do zębów, czy warto go kupić? Irygator do zębów, czy warto go kupić?
Samo szczotkowanie zębów nie wystarczy. Aby cieszyć się nieskazitelnym uśmiechem, należy także zadbać o przestrzenie międzyzębowe czy inne trudno dostępne miejsca w jamie ustnej.... Irygator do zębów, czy warto go kupić?

Samo szczotkowanie zębów nie wystarczy. Aby cieszyć się nieskazitelnym uśmiechem, należy także zadbać o przestrzenie międzyzębowe czy inne trudno dostępne miejsca w jamie ustnej. Czy irygator jest do tego niezbędny? A może wystarczą nici dentystyczne albo wykałaczki?

Prawidłowa higiena jamy ustnej oprócz dużej staranności wymaga też doboru właściwych akcesoriów. Oprócz szczoteczki do zębów oraz wysokiej jakości pasty warto zaopatrzyć się także w irygator do zębów, który pozwala na efektywne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Jest nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny dla naszych zębów oraz dziąseł.

Czym jest irygator do zębów?

Irygator do zębów jest urządzeniem pozwalającym na dokładne i efektywne oczyszczenie trudno dostępnych miejsc tj. m.in. przestrzeni międzyzębowych. Jego funkcjonowanie wielu z pewnością zna z gabinetów stomatologicznych, nie inaczej wygląda ono w przypadku irygatorów domowych. Przy jego pomocy zostają usunięte nie tylko resztki pokarmów, ale także trudne osady. Tak pojęta, pełna higiena jamy ustnej pozwala na skuteczne działanie profilaktyczne zapobiegające chorobom przyzębia i dziąseł, w tym próchnicy.

Kto może korzystać z irygatorów?

Mając na uwadze fakt, że irygatory działają w sposób szybki i jednocześnie najmniej inwazyjny z produktów do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych są one zalecane wszystkim osobom, które mają trudności z ich czyszczeniem. Co więcej, irygator do zębów jest urządzeniem zalecanym osobom cierpiącym na nadwrażliwość dziąseł, krwawienia, a także mają trudności z ciasnymi przestrzeniami międzyzębowymi.

Po irygatory w szczególności powinny sięgnąć osoby, które posiadają:

  • implanty;
  • mostki;
  • aparaty ortodontyczne,
  • ciasne przestrzenie międzyzębowe,

Zalety stosowania irygatora do zębów

Opracowane zgodnie z nowoczesną technologią irygatory stomatologiczne są najlepszym rozwiązaniem, które działa na wielu płaszczyznach. Oprócz swojej podstawowej roli czyszczenia, irygowanie daje możliwość odpowiedniej i dopasowanej od indywidualnych potrzeb profilaktyki. Niskie ciśnienie masuje dziąsła, co powoduje także ich wzmocnienie. U pacjentów stosujących irygacje regularnie obserwuje się zmniejszenie problemu nadwrażliwości oraz zatrzymanie krwawienia.

Irygator stomatologiczny jest wyposażony w specjalistyczne końcówki, które umożliwiają na bezproblemowe dotarcie do wrażliwych i problematycznych miejsc w jamie ustnej. Porównując zalety irygatora z zaletami nici dentystycznych, z łatwością zauważymy, że irygator jest nie tylko skuteczniejszy, ale przede wszystkim łatwiejszy w użyciu. Nie podrażnia i nie powoduje zranień.

Rodzaje domowych irygatorów stomatologicznych

Irygatory stacjonarne m.in. Waterpik WP-100 to jedne z najczęściej i najchętniej kupowanych urządzeń, które posiadają tzw. bazę, która w istocie jest podstawką ze zbiorniczkiem na płyn, włącznik, regulator ciśnienia strumienia oraz zasilanie. Wybierając irygator stacjonarny, warto zwrócić uwagę na zakres ciśnienia oraz ilość stopni jego regulacji. Istotną informacją jest także liczba impulsów na minutę.

Irygator stacjonarny — jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczony do użytku w domowej łazience. Trudno go zabrać w podróż, ponieważ obudowa jest dość masywna. Zaletą stacjonarnych modeli jest zdecydowanie większy zbiornik, który spokojnie starcza na cały proces irygacji.

W rodzinie urządzeń bezprzewodowych znajdziemy irygator Panasonic, wyróżniający się bardzo wysoką jakością i skutecznością Trzeba zauważyć, że bezprzewodowe irygatory powinny być traktowane jako te podróżne. Jeśli jednak zamierzamy go używać na co dzień, dokonując zakupu zwrócimy uwagę na pojemność zbiorniczka na płyn — im większy, tym lepiej. Dodatkowo musimy porównać tryby, w jakich nasz irygator pracuje.

Wybierając irygator dla całej rodziny, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie Waterpik WP-100, który został wyposażony w wymienne końcówki dla kilku osób. Pamiętajmy jednocześnie, by podczas użytkowania dopasować siłę ciśnienia do osobistych preferencji. Do podróży, czy korzystania wyłącznie w pojedynkę idealnym będzie z kolei irygator bezprzewodowy np. Panasonic EW1411.

Więcej informacji o irygatorach do zębów pod linkiem: internetowystomatolog.pl

No comments so far.

Be first to leave comment below.