Kosmetyki dla wymagającej cery Kosmetyki dla wymagającej cery
Alergia nazywana jest chorobą XXI wieku. Cierpi na nią coraz więcej osób i coraz więcej osób dotkniętych jest przez więcej niż jeden typ alergii.... Kosmetyki dla wymagającej cery

Alergia nazywana jest chorobą XXI wieku. Cierpi na nią coraz więcej osób i coraz więcej osób dotkniętych jest przez więcej niż jeden typ alergii. Trudno jednoznacznie wskazać źródło takiego stanu rzeczy, ale z pewnością wpływ na to mają liczne zanieczyszczenia i sztuczne substancje obecne w powietrzu, wodzie, żywności, a także w kosmetykach. Dlatego tak trudno osobom z uczuleniami znaleźć odpowiednie kosmetyki dla alergików – prawie wszystkie popularne marki dostępne w drogeriach wykorzystują syntetyczne składniki, które podrażniają naszą cerę. Jakie warunki powinny więc spełniać kosmetyki dla alergików, by ci mogli korzystać z nich bez obaw?

Postaw na naturalność

Oczywiście najłatwiej byłoby stwierdzić “czytaj składy”, ale mało kto jest w stanie rozpoznać wszystkie chemiczne nazwy i skróty tam występujące. Dlatego im mniej składników, tym lepiej. Alergicy powinni postawić na kosmetyki w stu procentach naturalne. Aloes, orzechy makadamia, olejek arganowy, olejek z róży – to są składniki, które powinny zainteresować każdego alergika. Zamiast więc przedzierać się przez gąszcz niezrozumiałych fraz występujących w opisie składu, szukajmy po prostu takich kosmetyków, na których znajduje się jasna informacja, że składają się jedynie z naturalnych składników (zerknijmy wtedy na skład na wszelki wypadek), najlepiej jeśli dodatkowo informacja ta będzie podparta odpowiednim certyfikatem. Kosmetyki dla alergików powinny być pozbawione wszelkich sztucznych barwników i aromatów, które nie spełniają żadnej ważnej funkcji, a mogą poważnie podrażnić naszą cerę.

Skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceutą

Alergia to choroba, a kiedy jesteśmy chorzy, to udajemy się do lekarza. Nie inaczej powinno być i tym razem – jeśli nie jesteśmy pewni jakie kosmetyki stosować, na jakie składniki postawić, a jakich się wystrzegać, umówmy się na wizytę u dermatologa, który po pierwsze wskaże jakie substancje szkodzą naszej twarzy, po drugie jakimi witaminami i minerałami możemy ją wzmocnić i po trzecie wskaże konkretne marki kosmetyków dla alergików dostępne na rynku. Jeśli nie mamy możliwości umówi takiej wizyty, możemy także wybrać się do apteki i zapytac o opinię wykwalifikowanego farmaceutę.

Kosmetyki dla alergików powinny nie tylko nie uczulać, ale także chronić wrażliwą skórę i włosy. Taki efekt można uzyskać właśnie dzięki wykorzystaniu bogactwa naturalnych elementów. Tego typu kosmetyki mają także inne zalety – zazwyczaj nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają odzwierzęcych elementów, dlatego mogą z powodzeniem być używane przez wegetarian.

 

No comments so far.

Be first to leave comment below.