Jak wybrać poduszkę ortopedyczną? Jak wybrać poduszkę ortopedyczną?
Współcześnie na rynku istnieje bardzo wiele różnorodnych poduszek ortopedycznych. Różnią się one od siebie wielkością, kształtem czy też materiałem wypełniającym. Dla osoby, która nigdy... Jak wybrać poduszkę ortopedyczną?

Współcześnie na rynku istnieje bardzo wiele różnorodnych poduszek ortopedycznych. Różnią się one od siebie wielkością, kształtem czy też materiałem wypełniającym. Dla osoby, która nigdy nie wybierała poduszek ortopedycznych, może być to bardzo trudne zadanie. Z całą pewnością, więc zanim wybierzemy poduszkę sprawdźmy na jaką wersję się zdecydować, aby idealnie spełniała oczekiwania naszego ciała.

Czym różnią się poduszki ortopedyczne?

Poduszki ortopedyczne, które współcześnie możemy kupić na rynku różnią się od siebie pod wieloma względami. Warto wymienić więc:

  • Rozmiar
  • Wypełnienie
  • Kształt
  • Przeznaczenie

Odpowiedni wybór poduszki jest niezwykle ważnym elementem, ponieważ źle dobrana poduszka może stać się powodem nasilenia dolegliwości zdrowotnych. Zanim wybierzemy więc poduszkę dla siebie, czy dla bliskiej sobie osoby warto podjąć właściwą decyzję, aby używając poduszki odczuwaliśmy pozytywnie konsekwencje zdrowotne dla organizmu, a także aby nasz sen był komfortowy.

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną?

Wybierając poduszkę ortopedyczną powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • Rozmiar

Wszyscy producenci poduszek ortopedycznych wychodzą naprzeciw, wciąż rosnącym oczekiwaniom klientom, dlatego też produkują poduszki, które różnią się rozmiarem, czyli tak zwaną wysokością. Kiedy wybieramy poduszkę ortopedyczną powinniśmy zwrócić więc uwagę na budowę anatomiczną całego naszego ciała. Bardzo duże znaczenie ma szerokość barków. Jeżeli cechujesz się postawną budową, masz szerokie barki i znaczną masę ciała, powinieneś wybrać większe poduszki. Wówczas poduszka powinna mieć szerokość w granicach 13 – 15 centymetrów. Osoby, których barki są węższe, zaś budowa ciała drobniejsza rozmiar poduszki powinny wybrać mniejszy w granicach około 10-11 cm.

Ciekawym rozwiązaniem są poduszki, które cechują się regulowaną wysokością. Dzięki temu zakup jednej poduszki pozwala na korzystanie z niej wedle określonych potrzeb, ponieważ można regulować jej wysokość. Dzieje się tak dlatego, że poduszka tego typu ma wyjmowaną wkładkę, którą można zarówno wyjąć, jak i umieścić ją w poszewce. Dzięki temu dopasujemy ją idealnie do naszych indywidualnych odczuć.

Ocena siły nacisku oraz wrażliwości

Kiedy wybieramy poduszkę ortopedyczną z całą pewnością powinniśmy wziąć pod uwagę jej wypełnienie. Obecnie możemy kupić poduszki stworzone z pianki poliuretanowej lub z pianki visco-elastic. Materiały te cechują się wysoką jakością, podpierają szyją i głowę w czasie snu, jednakże różnią się wrażliwością, co sprawia, że musimy samodzielnie zdecydować które wypełnienie wybrać.

Pianka poliuretanowa to materiał, które cechuje się dobrymi właściwościami wentylacyjnymi. Dopasowuje się do ciała, jest sprężysta i nie odkształca się. Powinny sięgnąć po nią osoby, które lubią poduszki elastyczne i twardsze.

Pianka termoplastyczna (visco-elastic) sprawia, że w czasie snu nacisk na poduszkę zostaje prawidłowo rozłożony. Zostaje również optymalnie podtrzymywana szyja i głowa. Pianka reaguje na temperaturę ciała i świetnie dopasowuje się do potrzeb ciała w czasie snu. Dzięki regularnemu stosowaniu poduszki z takim wypełnieniem zapewniamy sobie doskonały i komfortowy wypoczynek, a także likwidujemy napięcie szyi oraz ramion.

Źródło: https://omedika.pl