Wypożyczyć czy kupić sprzęt rehabilitacyjny Wypożyczyć czy kupić sprzęt rehabilitacyjny
W Polsce funkcjonuje coraz więcej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego. Warto wziąć pod uwagę ofertę tych firm, rozważając zakup lub wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego. W... Wypożyczyć czy kupić sprzęt rehabilitacyjny

W Polsce funkcjonuje coraz więcej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego. Warto wziąć pod uwagę ofertę tych firm, rozważając zakup lub wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego. W niektórych przypadkach kupowanie może okazać się niekorzystne.

Ze sprzętu rehabilitacyjnego korzystają seniorzy, osoby po urazach bądź zabiegach ortopedycznych oraz stale lub czasowo niepełnosprawne. Profesjonalny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny ułatwia codzienne funkcjonowanie – zarówno pacjentowi, jak i osobie, która się nim opiekuje. Zakup sprzętu nie zawsze jest możliwy, ze względów finansowych, i nie zawsze też okazuje się korzystnym rozwiązaniem.

Dlaczego warto korzystać z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego?

Sprzęt rehabilitacyjny i medyczny można wypożyczyć ze szpitala, z poradni bądź ośrodka rehabilitacyjnego albo specjalistycznej wypożyczalni. Jest to dobra opcja zwłaszcza dla osób, które potrzebują sprzętu rehabilitacyjnego tylko na określony czas. Choć nie tylko – sporo wypożyczalni oferuje swoim stałym klientom wykup używanego przez nich sprzętu w korzystnej cenie.

Dlaczego warto korzystać z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego:

– szeroki asortyment,

– szybka dostawa sprzętu,

– możliwość wypożyczenia na dowolny czas,

– montaż sprzętu na miejscu,

– możliwość wykupienia używanego sprzętu w korzystnej cenie.

Wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego jest też bardzo dobrą opcją dla osób, które chcą przed zakupem wypróbować konkretne modele, aby nie kupować przysłowiowego kota w worku. Zakup sprzętu medycznego wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego lepiej jest mieć pewność, że wybrane łóżko rehabilitacyjne, materac, wózek inwalidzki czy chodzik będą odpowiednie do naszych potrzeb. Oferta wypożyczalni jest korzystana także dla rodziców dzieci niepełnosprawnych – kiedy dziecko wyrośnie z używanego sprzętu, będzie można wypożyczyć drugi w rozmiarze odpowiadającym aktualnym potrzebom.

Formalności związane z wypożyczeniem sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego

Aby wypożyczyć sprzęt medyczny z wypożyczalni potrzebny jest tylko dowód osobisty. Żadne zaświadczenia lekarskie na temat stanu zdrowia pacjenta nie są wymagane. Należy zapoznać się z regulaminem oraz warunkami zawartymi w umowie najmu. Warto zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

– ewentualny koszt dostawy i montażu,

– warunki użytkowania sprzętu medycznego,

– warunki odstąpienia od zawartej umowy.

W większości wypożyczalni dostawa w określonym obszarze jest bezpłatna. Opłata naliczana jest poza wyznaczonym terenem. Bardzo ważne jest, aby w umowie został zawarty okres użytkowania wypożyczonego sprzętu rehabilitacyjnego.

Wypożyczalnie sprzętu medycznego to w wielu przypadkach jedyna szansa dla pacjent, aby otrzymał to, czego potrzebuje, w jak najszybszym czasie, np. czekając na przydział z NFZ lub gdy jego własny sprzęt się zepsuje i wymaga serwisowania. Oferty sklepu medycznego i wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego są coraz szersze.

No comments so far.

Be first to leave comment below.