Co jest w stanie obniżyć zły cholesterol? Co jest w stanie obniżyć zły cholesterol?
Cholesterol to problem ogromnej ilości osób w dzisiejszych czasach. Jaka szkoda, że nie zdają oni sobie sprawy z faktu, iż niewielkie zmiany w ich... Co jest w stanie obniżyć zły cholesterol?

Cholesterol to problem ogromnej ilości osób w dzisiejszych czasach. Jaka szkoda, że nie zdają oni sobie sprawy z faktu, iż niewielkie zmiany w ich diecie oraz w sposobie życia są w stanie przynieść ogromną różnicę w stanie zdrowia. Właśnie z tego względu dobrze jest zapoznać się z produktami, które poprawiają zdrowie i ogólne samopoczucie.

Cholesterol negatywnie wpływa na organizm, dlatego dobrze jest wiedzieć jakie produkty są w stanie go obniżyć, co pozytywnie wpłynie na stan zdrowia oraz ogólne samopoczucie. Oprócz diety bardzo ważna jest również aktywność fizyczna oraz pozbycie się nałogów, które zdecydowanie pogarszają stan zdrowia. Już na wstępie warto zaznaczyć, że dieta, która służy do zwalczania zbyt wysokiego cholesterolu nie jest wcale skomplikowana, a wręcz opiera się na banalnie prostych zasadach.

Jak zmniejszyć cholesterol?

Przede wszystkim należy wprowadzić do diety oliwę z oliwek oraz olej rzepakowy. Wymienione produkty powinny być tłoczone na zimno, gdyż w takiej sytuacji są bogactwem jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. To właśnie one odpowiadają za obniżanie wysokiego poziomu cholesterolu. Najlepiej dodawać je do sałatek i surówek, a wszystkie pieczone dania powinno się smażyć i przygotowywać właśnie na oleju rzepakowym.

Ryby morskie to kolejny element, którego nie może zabraknąć. Chodzi przede wszystkim o sięganie po ryby tłuste, które stanowią bogactwo kwasów tłuszczowych omega-3. Dzięki nim poziom cholesterolu maleje w organizmie, co jest bardzo istotne dla osób, które mają z nim problem. Mają one też inne zalety, a mianowicie dobrze wpływają na ciśnienie tętnicze krwi. W diecie nie może zabraknąć przede wszystkim śledzi, sardynek, makreli oraz łososi.

Wśród produktów odpowiadających za zmniejszenie cholesterolu znajduje się wszystko co bogate jest w błonnik. Fakt ten został potwierdzony przez badania. Dlatego na śniadanie warto spożywać płatki owsiane w których nie brakuje błonnika. Oprócz płatków warto szukać go w suszonych śliwkach, gruszkach zjadanych razem ze skórką oraz jabłkach. Marchewka, bakłażan i rośliny strączkowe to kolejni przyjaciele osób, które narzekają na cholesterol.

Jak zmniejszyć cholesterol przy pomocy diety? Jak widać nie jest to skomplikowane zadanie. Oprócz wymienionych do tej pory produktów należy dodać awokado, jaja z wolnego wybiegu, orzechy i migdały, a także owoce zaliczane do cytrusowych. Każdy z tych składników powinien znaleźć się w diecie nie tylko od czasu od czasu, ale warto zjadać je codziennie. Awokado dodane do obiadu czy przekąski, czy gotowane jajko to nie tylko smaczny, ale również pożywny dodatek.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o zbawiennej roli cynamonu cejlońskiego. Sprawia on, że poziom cholesterolu oraz cukru we krwi obniża się. Przyjmuje się, że optymalna ilość wynosi pół łyżeczki każdego dnia.

No comments so far.

Be first to leave comment below.