Domowe sposoby na białe zęby Domowe sposoby na białe zęby
Marzysz o białym uśmiechu? Zastanawiasz się, co zrobić, aby przywrócić śnieżną biel swoim zębom? Mamy dla Ciebie kilka skutecznych sposób na białe zęby, które... Domowe sposoby na białe zęby

Marzysz o białym uśmiechu? Zastanawiasz się, co zrobić, aby przywrócić śnieżną biel swoim zębom? Mamy dla Ciebie kilka skutecznych sposób na białe zęby, które z powodzeniem możesz stosować w domu. W końcu biały uśmiech jest podstawą estetycznego wyglądu.

Wybielające pasty do zębów

Najprostszym i skutecznym sposobem na hollywoodzki uśmiech jest stosowanie wybielającej pasty do zębów, która usuwa przebarwienia, zanim wnikną w szkliwo. Środek najczęściej wybiela zęby o ton lub dwa. Należy pamiętać, aby pasty wybielającej nie stosować dłużej niż przez dwa miesiące. Przy wyborze pasty do zębów należy zwrócić uwagę na wskaźnik ścieralności (RDA), który nie powinien przekraczać 200, aby nie uszkodzić szkliwa.

Paski wybielające

Niewątpliwie paski wybielające są wygodne w użyciu. Wystarczy je dokładnie przyłożyć do zębów i odkleić po kilku minutach. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach stosowania preparatu. Paski wybielające są bezpieczne dla zdrowia, nie powodują podrażnień ani dyskomfortu w jamie ustnej.

Biała dieta

Warto spożywać truskawki, które zawierają kwas jabłkowy i w naturalny sposób wybielają zęby. Można także zgnieść trzy truskawki, dodać odrobinę soli i powstałą pastą czyścić zęby przez około 5 minut. Warto spożywać mleczne przetwory: jogurty naturalne, maślankę, kefir, mleko kozie. Ponadto na Twoim talerzu częściej powinna pojawiać się biała fasola, ryż, kurczak i ryby.

Z kolei zbawienny wpływ na śnieżnobiały uśmiech ma spożywanie żółtego sera, który podnosi PH płytki nazębnej. Ale to nie wszystko, żółty ser zawiera difosforany, które wykorzystywane są do produkcji past do zębów.

Zapewne ciężko będzie zrezygnować z kawy i herbaty, ale mają bardzo zły wpływ na kolor naszego uzębienia. Rozwiązaniem jest spożywanie tych napojów przez słomkę, zęby będą miały mniejszy kontakt z barwiącym płynem. Podobnie jest z winem czerwonym i gazowanymi napojami. Niestety tak samo jest z burakami, marchewką i jagodami. Produkty zawierają barwnik, który spowoduje, że nasze zęby przybiorą ciemniejszą barwę.

Kurkuma

Kurkuma posiada niezwykłe działania wybielające. Ta orientalna przyprawa pomoże Ci uzyskać biały uśmiech, a także ochroni Twoje zęby przed grzybami i bakteriami. Sproszkowaną kurkumę dodaj do pasty do zębów i dwa razy w tygodniu czyść nią uzębienie. Różnicę zauważysz już po kilku zabiegach.

Olej kokosowy

Kolejnym, skutecznym sposobem na wybielanie zębów jest olej kokosowy. Weź dwie łyżki oleju kokosowego do ust i po rozpuszczeniu płucz nim zęby przez około 10 minut. Jest to jedna z bezpieczniejszych metod, którą można z powodzeniem stosować nawet codziennie.

Z pewnością powyższe sposoby pozwolą Wam uzyskać wymarzony, biały uśmiech. Pamiętajcie jednak o codziennej higienie jamy ustnej, regularnych wizytach u stomatologa, aby cieszyć się nie tylko białym, ale i zdrowym uzębieniem.

Źródło: Bianco – Dentysta

No comments so far.

Be first to leave comment below.