Poduszka – podstawą komfortowego i zdrowego snu Poduszka – podstawą komfortowego i zdrowego snu
Jeżeli chcesz rano budzić się wypoczęty i pełen energii, z całą pewnością powinieneś zadbać o jakość swego snu. Oprócz właściwego doboru materaca, niezwykle ważnym... Poduszka – podstawą komfortowego i zdrowego snu

Jeżeli chcesz rano budzić się wypoczęty i pełen energii, z całą pewnością powinieneś zadbać o jakość swego snu. Oprócz właściwego doboru materaca, niezwykle ważnym elementem jest również poduszka, na której śpimy. Na rynku, już od wielu lat popularne stają się poduszki ortopedyczne, zwane również poduszkami profilowanymi, szwedzkimi, czy też medycznymi. Stanowią one doskonałą alternatywę, dla zwykłych tradycyjnych poduszek, a dzięki nim możemy zadbać o swoje zdrowie.

Alternatywa dla tradycyjnej poduszki

Poduszki ortopedyczne są doskonalą alternatywą dla tradycyjnych poduszek. Wybierając poduszkę medyczna i regularnie jej używając mamy pewność, że nie tylko podnosi się jakość i komfort naszego snu, ale również pozytywnie oddziałujemy na zdrowie naszego kręgosłupa. Zapobiegamy również powstawaniu schorzeń kręgosłupa i bólom zarówno kręgów szyjnych, jak i głowy.

Poduszka ortopedyczna pomaga również zapobiegać bezsenności. Wielu z nas wie, jak trudna i długa staje się noc, w czasie której nie możemy zasnąć. Co więcej, bezsenność w dłuższej perspektywie również negatywnie wpływa na zdrowie. Powinniśmy spać około ośmiu godzin dziennie, aby móc właściwie prosperować w ciągu dnia. Aby jednak sen przynosił nam energię i doskonałe samopoczucie, musimy zapewnić sobie optymalne warunki dla prawidłowego snu.

Poduszka do spania na boku

Każdy z nas ma inną ulubioną pozycję do snu. Śpimy na plecach, brzuchu, czy też na boku. Najzdrowszą pozycją w czasie snu jest jednak pozycja na boku, jednakże nie należy na tym zaprzestać. Warto zadbać o kręgosłup i zapewnić mu komfortowy sen. Mamy taką właśnie możliwość, jeżeli wybierzemy idealną dla siebie poduszkę medyczną. Jeżeli lubisz spać na boku, z całą pewnością należy wybrać również odpowiednią poduszkę, której kształt pozwoli nam zachować naturalną pozycję w czasie snu. Dzięki temu ustąpi napięcie mięśni, wypoczniemy, zrelaksujemy się, zaś rano obudzimy się pełni energii i doskonałego samopoczucia.

Poduszki i materiał jedzą wypełniający

Wybierając poduszkę do spania na boku, z całą pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest ona stworzona. Najczęściej poduszki medyczne stworzone są z materiału, jakim jest pianka elastyczna. Na ogół jest to pianka poliuretanowa. Pianka ta cechuje się sprężystością, ale równocześnie jest również stosunkowo sztywna, co sprawia, że idealnie podtrzymuje w czasie snu głowę oraz odcinek szyjny. Tego typu poduszki są polecane przede wszystkim osobom, które borykają się z dolegliwościami kręgosłupa, ale również można stosować je profilaktycznie, aby w przyszłości zapobiec schorzeniom.

Dobrą alternatywą dla takich poduszek są również te produkowane z pianki visco-elastic, która to potocznie zwana jest pianką z pamięcią (memory). Pianka pod wpływem ciepła sprawia, że przylega do ciała i przybiera idealną formę. Poduszki tego typu są plastyczne, miękkie, wygodne i bardzo miłe w kontakcie z ciałem.
Oczywiście wybierając poduszkę ortopedyczną musimy zwrócić również uwagę na jakość jej wykonania, a także fakt, czy spełnia wszystkie normy medyczne. Tym samym kupimy produkt najwyższej jakości.

No comments so far.

Be first to leave comment below.