Pierwsze zajęcia w klubie fitness – trener personalny Szczecin Pierwsze zajęcia w klubie fitness – trener personalny Szczecin
Początek roku to czas, w którym wiele osób chce zmienić coś w swoim życiu. Dla niektórych z pewnością będzie to wizyta na siłowni lub... Pierwsze zajęcia w klubie fitness – trener personalny Szczecin

Początek roku to czas, w którym wiele osób chce zmienić coś w swoim życiu. Dla niektórych z pewnością będzie to wizyta na siłowni lub w klubie fitness. Jak więc zaplanować taką wizytę, by nie stracić zapału w postanowieniu noworocznym?

Styczeń to niezwykle gorący okres dla wszelkiego rodzaju siłowni, klubów fitness i innych miejsc, gdzie możemy zadbać o sprawność fizyczną i poprawić wygląd swojej sylwetki. Na każdym kroku widzimy wówczas promocyjne oferty z karnetami noworocznymi, jakie oferują nam centra sportowe. Bez względu jednak na to, czy wybierzemy jeden z popularnych klubów fitness, czy też postawimy na typową siłownię z dobrze zaopatrzonym wyposażeniem, ważne jest nasze zaangażowanie oraz dokładny plan działania.

Wiele klubów fitness doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia nowym klientom, dlatego też zatrudnia lub współpracuje z trenerami personalnymi, którzy służą swoją pomocą. Odpowiednie wsparcie, szczególnie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z siłownią lub fitness jest niezwykle ważne. Indywidualne plany treningowe oraz dietetyczne są podstawą do uzyskania oczekiwanych rezultatów. Obecność trenera personalnego w czasie treningów oraz stały kontakt, pozytywnie wpływają na motywację oraz zaangażowanie do kolejnych wizyt na treningu.

Jak wybrać siłownię lub klub fitness

Wybór odpowiedniej siłowni, lub klubu fitness nie jest łatwy. Jednak nasza ocena powinna zawierać przynajmniej trzy podstawowe elementy. Pierwszy to oczywiście odpowiednie wyposażenie w dobrej jakości sprzęt, który zapewni nam wysoką jakość i bezpieczeństwo treningu. Wiele klubów pod tym względem stawia na różnego rodzaju maszyny, które są zdecydowanie bezpieczniejsze od wolnych ciężarów. Rodzaj wyposażenia oraz jego ilość są szczególnie ważne. W przypadku dużej liczby osób może okazać się, że nasz trening znacząco się wydłuży ze względu na niedostępność sprzętu, który jest nam potrzebny. Dlatego warto sprawdzić, ile osób uczęszcza na siłownie w godzinach, które nam odpowiadają oraz jaką ilością sprzętu dany klub dysponuje.

Drugim kryterium, które może mieć duży wpływ na chęć korzystania z siłowni, lub klubu fitness jest jego lokalizacja. Odległość, jaką będziemy musieli kilka razy w tygodniu pokonać na trening, jest często pomijana przez osoby początkujące, jednak w wielu przypadkach może mieć wpływ na nasze zaangażowanie i chęć do kolejnej wizyty. Przy wyborze lokalizacji warto zwrócić uwagę, jak siłownia jest skomunikowana z naszym domem lub mieszaniem oraz czy posiada odpowiednią liczbę miejsc parkingowych.

Trzeci element, który powinien znaleźć się na liście osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze sportem to obecność trenera personalnego lub grupowe zajęcia fitness prowadzone przez wyszkolony personel klubu. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z siłownią często pomijają współpracę z trenerem personalnym, niestety rzutuje to na niską motywację do kolejnych wizyt w klubie z powodu braku efektów treningowych. jak więc wybrać odpowiedniego trenera personalnego, który zadba o nas podczas pierwszych wizyt w klubie fitness oraz pomoże osiągnąć wymarzone efekty.

Trener personalny w Szczecinie, jak go wybrać?

Istnieje kilka sposobów na szukanie trenera personalnego. Najczęściej szukamy jednak trenera z polecenia naszych znajomych, którzy korzystali już z jego usług i mogą nam doradzić pod tym względem. Drugim miejscem, gdzie znajdziemy trenera personalnego to z pewnością siłownie i centra fitness gdzie wielu dobrych trenerów współpracuje z takimi miejscami. Trzecie miejsce to oczywiście internet, gdzie znajdziemy ich oferty, wpisując odpowiednią frazę np. „trener personalny Szczecin” w polu wyszukiwania. Ofert współpracy z trenerem personalnym jest sporo. Liczba osób, które ogłaszają się w internecie, jest naprawdę spora. Jednak nie każdy trener personalny będzie umieć sprostać wymaganiom osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportem i oczekuje szybkich rezultatów.

Jak wybrać trenera personalnego?

Wybór najlepszej oferty spośród setek trenerów personalnych nie jest łatwy. Kierując się jednak kilkoma wskazówkami, możesz uniknąć rozczarowania z powodu złego wyboru. Szukając w internecie dobrego trenera personalnego, warto sprawdzić jego doświadczenie, opinie od podopiecznych oraz największe osiągnięcia. Dobry trener personalny zajmuje się tylko i wyłącznie dbaniem o odpowiedni rozwój swoich podopiecznych. Nie traktuje tego zajęcia jako dodatkowego zarobku po godzinach swojej właściwej pracy. Drugim elementem, który definiuje jego wiarygodność i jakość usług to opinie od podopiecznych. Opinie często znajdziemy w wizytówce Google lub na profilu w mediach społecznościowych. Bardzo dobrym przykładem może być trener personalny ze Szczecina — Piotr Janicki, który jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych, posiada wiele pozytywnych opinii w wizytówce Google, jest całkowicie zaangażowany w prowadzenie treningów personalnych oraz prowadzenie dietetyczne, a jego wiedza i doświadczenie pozwoliły osiągnąć sukces wielu zawodnikom oraz podopiecznym.

Stosując powyższe kryteria w wyborze trenera personalnego oraz klubu fitness, masz dużą szansę wybrać miejsce oraz osobę, które profesjonalnie zajmą się przemianą Twoich nawyków treningowych oraz żywieniowych, co pozytywnie wpłynie na jakość oraz komfort życia.

No comments so far.

Be first to leave comment below.